- Reklama -

- Reklama -

Zrobię wszystko, aby godnie reprezentować mój region (rozmowa)

Rozmawiamy z Sylwią Bober, mieszkanką Biłgoraja, finalistką tegorocznego konkursu Miss Polonia.

- Reklama -

NGB: – Przed nami finał Miss Polonia. Czyli takie mistrzostwa Polski w piękności?

toyota Yaris

– Można tak powiedzieć. To jest najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce. W półfinale brało udział 100 dziewczyn z całego kraju. W finale zostało nas dwadzieścia. I teraz z tej dwudziestki zostanie wybrana Miss Polonia oraz pozostałe laureatki.

NGB: – Sportowcy mają przed ważnym meczem obóz czy zgrupowanie. Tylko jak się przygotować do finału, żeby być jeszcze piękniejszym?

– U nas oczywiście też jest coś takiego jak zgrupowanie. To będzie już ostatnie przygotowanie do wyjścia na scenę i zaprezentowania się. Będziemy ćwiczyły takie grupowe układy taneczne. A ja przygotowuję się naprawdę poważnie do tego finału. Cztery razy w tygodniu chodzę na siłownię. Mam swojego trenera personalnego i pracuję nad swoim ciałem i nad swoją kondycją. Ale również rozpoczęłam taką praktykę języka angielskiego i zajęcia z native speakerem.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

NGB: – Zajęcia językowe przed konkursem piękności?

– Tak, ponieważ chciałabym mówić biegle po angielsku. Tak już naprawdę perfekcyjnie. Ja się nie uczę podstaw angielskiego, bo to już znam świetnie ze szkoły. Na studiach miałam też biznesowy angielski. Brakowało mi tylko praktyki, bo nigdy nie byłam jeszcze w Stanach Zjednoczonych, a chciałabym bardzo. To jest takie moje marzenie na liście moich najbliższych celów. Na pewno będę chciała tam wyjechać. Te zajęcia językowe pomagają mi też z rozładowaniem stresu i napięcia. Pracujemy nad tym, jak radzić sobie ze stresem w takich wystąpieniach publicznych. I cały czas ćwiczę.

NGB: – Swoje konkurentki zdążyłaś już poznać?

– Tak. Konkurentki poznałam na ostatniej sesji zdjęciowej dla finalistek. Tam miałyśmy robione makijaże, fryzury, dostałyśmy piękne suknie wieczorowe. Byłyśmy cały dzień na sesji zdjęciowej, więc miałyśmy okazję, żeby się poznać.

NGB: – To teraz tak szczerze. Chirurgię plastyczną i poprawianie urody widać u dziewczyn?

– (cisza) Trudne pytanie. Powiem tak. Nie mi to oceniać. Umówmy się, że ja nie zauważyłam u dziewczyn takiego poprawiania urody. Myślę, że jeśli nawet dziewczyny nieco się upiększały, to mam nadzieję, że wszystko robiły z głową i delikatnie. Ale ja osobiście nie widziałam takich poprawek, które rzucają się w oczy. Zresztą ja się na tym nie znam, bo sama nie miałam nigdy żadnej operacji plastycznej. Nie jest mi to do niczego potrzebne.

NGB: – Ty jesteś z Biłgoraja, ale aktualnie na emigracji. Czym się w ogóle zajmujesz?

– Ja mieszkam aktualnie w Warszawie i zajmuję się tutaj modelingiem. Współpracuję z różnymi firmami, przykładowo z markami odzieżowymi. Mam sesje zdjęciowe, mówiąc najkrócej jestem fotomodelką.

NGB: – Często zaglądasz do Biłgoraja?

– Tak! Staram się przyjeżdżać do rodzinnego miasta jak najczęściej. Tak mniej więcej co dwa tygodnie jestem w Biłgoraju. Mam teraz małego pieska i wiem, że moi rodzice tęsknią nie tylko za mną, ale również za nim (śmiech). Przyjeżdżamy razem.

NGB: – Powrotu do Biłgoraja pewnie raczej nie planujesz?

– Nie, nie. Na razie o tym nie myślę. Warszawa daje mi jednak trochę więcej możliwości niż Biłgoraj (śmiech). Możliwości rozwoju, pracy i ścieżki zawodowej. Dlatego póki co nie planuję jeszcze powrotu do rodzinnego miasta.

NGB: – A ścieżki zawodowej? To co chcesz robić w życiu?

– Aktualnie zajmuję się modelingiem i skupiam się na tym. W Warszawie jest mi z tym o wiele łatwiej, bo wszystkie zlecenia mam na miejscu. A w przyszłości? Nie wiem jeszcze, co będzie później. Zobaczymy.

NGB: – Uroda pomaga ci w życiu?

– Myślę, że należy doceniać to, co się ma i korzystać z możliwości, jakie daje nam życie. Jeżeli ktoś może mnie odebrać lepiej przez zadbany wygląd, to oczywiście warto z tego skorzystać. I tylko się z tego cieszyć.

NGB: – Czujesz na sobie te kilogramy męskich spojrzeń?

– (śmiech). Nie mam pojęcia jak odpowiedzieć na to pytanie. Nie zwracam już na to uwagi. To naprawdę nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

NGB: – Panowie pewnie próbują różnych sposobów,  żeby trochę się zbliżyć…

– Pewnie tak. Panowie bardzo się starają o moje względy, ale wszystko jest bardzo kulturalnie i tak jak powinno to wyglądać  Na pewno wiele robi urok osobisty, a nie tylko sam wygląd. Jeśli jesteśmy pozytywni i optymistycznie nastawieni do świata, to jest to równie ważne jak wygląd. To też trzeba u ludzi cenić. Każdy nas wtedy bardziej życzliwie odbiera i traktuje. Nie tylko panowie. A o kobiety zawsze trzeba się starać i o nie dbać.

NGB: – Czy mężczyźni mogą mieć jakąś nadzieję? Czy w Twoim sercu miejsca już nie ma?

– (śmiech). Zawsze trzeba mieć nadzieję. Aktualnie skupiam się na sobie, bo wyznaczyłam sobie różne cele w życiu i chcę je zrealizować. Mocno do tego dążę. W tej chwili nie mam partnera.

NGB: – Podoba ci się ten świat celebrytów, różnych gal, ścianek i fotoreporterów?

– To jest nieodłączny element tego, czym zajmuję się w życiu. Podoba mi się ten świat, ale oczywiście w tym wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Trzeba mieć wyobraźnię i kierować się rozumem. Nie można się w tym wszystkim zatracić i dać zwariować. Z głową da się w tym świecie funkcjonować. Tylko trzeba się naprawdę pilnować i uważać do kogo i co się mówi. Ja staram się być sobą i zachowywać nienagannie w tym świecie.

NGB: – Od mieszkańców Lubelszczyzny zależy wiele. Bo dzięki ich głosom wkrótce możemy mieć najpiękniejszą Polkę z naszego regionu.

– Tak, to prawda. Na tej finałowej gali będą wybory Miss Publiczności i o tym zdecydują widzowie. Ta kandydatka będzie wybrana na podstawie SMS­­-ów. To jest bardzo ważne, bo tytuł Miss Publiczności daje nam gwarancję automatycznego przejścia do finałowej piątki tego konkursu. Jest to dla mnie na pewno ważne, dlatego bardzo proszę wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny o wsparcie. Obiecuję, że zrobię wszystko, żeby godnie reprezentować mój region, któremu bardzo wiele zawdzięczam. Mam nadzieję, że mieszkańcy województwa lubelskiego mi pomogą.

NGB: – W takim razie bardzo dziękuję za rozmowę i trzymamy kciuki za Twój sukces!

Urodę naszej biłgorajskiej reprezentantki Miss Polonia można podziwiać na jej Instagramie: (KLIKNIJ TUTAJ)  https://instagram.com/_sylwiaa?utm_medium=copy_link

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.