- Reklama -

- Reklama -

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program, który działa w ramach Stowarzyszenia Wiosna. W tym roku rozpoczyna się już XXI edycja, a sama akcja polega na włączeniu do programu ubogich rodzin, niepełnosprawnych i samotnych spełniających odpowiednie kryteria. Liczba takich osób jest przerażająco wysoka, a w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, niestety, stale rośnie.

- Reklama -

 

– Dwa lata temu dowiedziałam się o wolontariacie w stowarzyszeniu Wiosna. Podczas jednodniowego wydarzenia z DKMS-u rejestrowaliśmy w Biłgoraju potencjalnych dawców szpiku kostnego. Oprócz pracy i studiów kończę szkołę się z zakresu fizjoterapii i czynnie udzielam się w wolontariatach na uczelni. W związku z tym zdecydowałam, że zostanę wolontariuszem Szlachetnej Paczki, bo wydaje mi się to dobrą alternatywą walki z dużym stopniem ubóstwa w naszym regionie – mówi Zuzanna Hanas, liderka Szlachetnej Paczki w rejonie biłgorajskim.   

Aby nieść mądrą pomoc w ramach akcji niezbędni są wolontariusze, którzy kwalifikują osoby do programu, odwiedzają je w celu pozyskania informacji o ich stanie materialnym, następnie wprowadzają opis rodzin do systemów. Finał programu w całej Polsce odbywa się w tzw. Weekend Cudów. Wtedy działania wolontariuszy polegają na przyjęciu paczek utworzonych przez darczyńców, którzy wybierają rodziny za pośrednictwem ogólnodostępnego systemu na stronie internetowej akcji. Na koniec weekendu wolontariusze rozwożą zgromadzone paczki do wybranych rodzin.

- Reklama -

Do zaszczytnego grona wolontariuszy można dokonać rekrutacji poprzez stronę internetową Szlachetnej Paczki lub kliknąć TUTAJ.

– Sama rekrutacja jest bardzo prosta. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi podczas procesu. Warto również wiedzieć, że obok biłgorajskiego rejonu w naszym powiecie działa również rejon Tarnogród oraz Zwierzyniec. Liderzy rejonu zapraszają! Nie bądźmy obojętni. Wolontariat nic nie kosztuje, a może pomóc wyjść z trudnej sytuacji wielu osobom dotkniętym biedą – zachęca Gabriela Cap, pochodząca z Biłgoraja liderka Szlachetnej Paczki rejonu Zwierzyniec.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.