- Reklama -

Zostań policjantem

Kto z nas nie marzy o tym, żeby zostać policjantem. Aby zostać stróżem prawa należy jednak spełnić określone wymagania. Sprawdzamy jakie.

Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Co zapewnia wstąpienie do policji? Z pewnością jest to możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego. Do tego dochodzi gwarancja stałych warunków pracy oraz możliwość rozwoju zawodowego. Oferowany jest również różnorodny system szkoleń. Nie bez znaczenia jest także precyzyjny system wynagrodzenia (m.in. trzynasta pensja, równoważnik za umundurowanie) oraz rozbudowany system socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariuszy i rodzin, równoważnik za brak lokalu mieszkalnego, pokrycie kosztów dojazdu do pracy).

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był  skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoba taka musi posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Ważne są również zdolności fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi Sekcja Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ul. Narutowicza 73, 20-019 Lublin tel. 81 535 46 55, 81 535 42 62, adres e-mail: sekcja.ds.doboru@lu.policja.gov.pl.

Przyjmowanie podań odbywa się w dniach: wtorek, środa, czwartek w godz. od 8.00 do 14.00 w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ul. Narutowicza 73, pokój nr 2.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.