- Reklama -

Żołnierze uczą przedszkolaków pierwszej pomocy

 

Mundurowi w ciągu trzech dni odwiedzili placówki w Zamościu, Gorajcu-Starej Wsi, Sabaudii, Majdanie Górnym, Józefowie oraz Tereszpolu-Kukiełkach.

Żołnierze w ciekawy i kreatywny sposób opowiadali o swojej pracy, prezentując sprzęt wojskowy, który każdy przedszkolak mógł także przymierzyć. Dzieci miały niesamowitą frajdę, ponieważ mogły na chwilę stać się żołnierzami. W każdym wydelegowanym zespole była „pani żołnierz”, a jej obecność bardzo zaintrygowała dzieci, szczególnie dziewczynki, które niezwłocznie zadeklarowały chęć wstąpienia w szeregi służby wojskowej.

- Reklama -

Jeden z żołnierzy był także medykiem i na szkoleniu opowiedział dzieciom o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy. Duże zainteresowanie przedszkolaków wzbudził fantom, na którym każdy z nich mógł sprawdzić swoją wiedzę, jaką pozyskał na spotkaniu. Dzieci chętnie ćwiczyły resuscytację i udzielanie pierwszej pomocy. Dzięki temu będą wiedziały, jak pomóc swoim rówieśnikom, a także innym osobom w chwilach zagrożenia życia.

– Znajomość podstawowych zasad pierwszej pomocy jest moralnym obowiązkiem każdego z nas. Cieszę się, że udało mi się zorganizować takie zajęcia. Wiedza, którą żołnierze przekazali dzieciom w bardzo dostępny sposób poprzez zabawę, na pewno w przyszłości zaowocuje – mówi Agata Borowiec, poseł na Sejm RP.

Na zakończenie każdy przedszkolak dostał dyplom uczestnictwa w zajęciach, a pani poseł z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka poczęstowała dzieci słodkościami.

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.