Paramedica

Znów nietrzeźwi kierowcy

56-letni mieszkaniec Biłgoraja i 31-letni mieszkaniec gminy Potok Górny odpowiedzą przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z mężczyzn wsiadł za kierownicę nissana mając w organizmie prawie promil alkoholu, a drugi kierował audi mając prawie 2,5 promila.

16 sierpnia tuż po godzinie 7.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy na ul. Zamojskiej w Biłgoraju zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu nissan. Za kierownicą siedział 56-latek z Biłgoraja. – Jak się okazało podczas kontroli, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Policyjny alkomat wykazał, że w organizmie miał prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali należące do mężczyzny prawo jazdy -relacjonuje sierż. sztab. Joanna Klimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany tego samego dnia wieczorem około godziny 18.00 w miejscowość Lipiny Górne – Lewki. Do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierowcę osobowego samochodu marki audi. Tym razem z „kółkiem” siedział 31-latek z gminy Potok Górny. – Mężczyzna nie posiadał żadnych z wymaganych podczas kontroli drogowej dokumentów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 31-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, policyjny alkomat wykazał, że kierowca audi znajduje się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu – dodaje oficer prasowy.

Teraz obaj panowie zamiast za kierownicą usiądą w sądowej ławie, gdzie będą odpowiadać za przestępstwo jakiego się dopuścili. Przypominamy, że zgodnie z prawem grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.