- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Znów namawiają na tańszy prąd

Do naszej Redakcji znów docierają sygnały o nieuczciwych handlowcach, którzy namawiają do zmiany umów na dostawę prądu. 29 marca osoby, podające się za pracowników zakładu energetycznego, odwiedzały mieszkańców gminy Księżpol. Pojawiły się m.in. w Korchowie i Księżpolu. Oszuści pukali od drzwi do drzwi i proponowali podpisanie umowy na dostawę tańszej energii elektrycznej. Niestety, po podpisaniu takiej umowy rachunki za prąd okazują się wyższe, a zerwanie umowy jest bardzo trudne. 

Oszuści korzystają z tego, że po uwolnieniu rynku energii powstało bardzo dużo firm, które handlują prądem. Część z nich rzeczywiście oferuje konkurencyjne warunki współpracy. Są jednak i tacy, którzy stosują różnego rodzaju sztuczki, aby tylko "złapać klienta" i wymusić na nim podpisanie umowy.

- Reklama -

Każdy klient zgodnie z prawem ma 10 dni na rezygnację, jednak wiele osób dopiero po kilku miesiącach orientuje się, że zostały oszukane. W ubiegłym roku w ten sposób przez przedstawicieli różnych firm oszukanych zostało około tysiąca osób z naszego regionu.

O takich próbach oszustw pisaliśmy na łamach NOWej wielokrotnie. Lecz zawsze znajdowały się osoby, szczególnie wśród starszych, które zawierzyły domokrążcom i dały się namówić do podpisania nowej umowy. 

Warto dokładnie sprawdzać tego typu osoby, gdyż może się okazać, że zostaniemy wprowadzeni w błąd przez nieuczciwych handlowców. Gdy już do tego dojdzie i umowa zostanie podpisana, zgodnie z prawem, jest 10 dni na wycofanie się z niej. Trzeba tylko złożyć odpowiednie oświadczenie. Gdy jednak dojdzie do sytuacji, że czas ten minął, warto skontaktować się ze swoim dostawcą energii elektrycznej, który najczęściej pomaga odstąpić od niekorzystnej umowy. Można również zgłosić się do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów, gdzie także otrzymamy pomoc.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.