Orlen zdrapka

„Zniszczenia jak po wojnie”

 

Według mieszkańca, właściciela działki, droga biegnąca przez las, sąsiadująca z działkami miała mieć 3-4 metry szerokości. W wyniku inwestycji osiąga nawet 15 metrów. Zniszczona została również ogromna część działki. Wyrąbane są drzewa, teren zdewastowany. – Widziałem, jak wywożą te drzewa. Gdzie? Nie wiem. Nikt nie pytał mnie o pozwolenie na tak dużą ingerencję w moją własność – mówi zbulwersowany tą sprawą właściciel działki. – Straty są ogromne. Teren został zdewastowany. Moją działką płynie rzeka, a nie rów odwadniający – dodaje.

Poszkodowany właściciel o zniszczeniach dowiedział się od innych mieszkańców. Nie przypuszczał, że zniszczenia są tak ogromne. – Nawet w czasie wojny tak nie można robić ludziom, a co dopiero w czasie pokoju – komentuje. Zaznacza, że sprawy tak nie zostawi. Będzie walczył o swoje.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jak wynika z naszych informacji, powołany został biegły. – Obecnie wykonywane są czynności procesowe mające związek z ewentualnymi nieprawidłowościami przy poprawie stanu drogi gminnej w obrębie miejscowości Brodziaki – informuje sierż. szt. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Sprawa jest znana wójtowi Wiesławowi Różyńskiemu. Inwestycja była wykonywana w ramach środków funduszu sołeckiego, który w gminie Biłgoraj funkcjonuje od kilku lat. Każde sołectwo ma do rozdysponowania określoną kwotę. Mieszkańcy na zebraniu wiejskim wskazują zadania i cele. W minionym roku mieszkańcy przegłosowali, aby poprawić przejezdność drogi gminnej. W ramach tego miała zostać poprawiona jej przejezdność, wykonane przepusty oraz utwardzenie. Jak podkreśla wójt, problem jest mu znany. Mieszkaniec Brodziaków twierdzi, że nastąpiło naruszenie własności. Włodarz gminy nie chce się wypowiadać ani o stratach, ani o szczegółach. Wszystkie wątpliwości wyjaśni postępowanie policji. Wójt zniszczeń nie widział. Na miejscu obecna była sekretarz gminy wraz z kierownikiem.

Inwestycję wykonywała firma zewnętrzna. Gmina na początku roku ogłasza przetarg na inwestycje związane z poprawą przejezdności dróg gminnych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.