- Reklama -

- Reklama -

ZNICZ w powiecie biłgorajskim

Już po raz trzynasty będzie miała miejsce ogólnopolska akcja ZNICZ. Funkcjonariusze z powiatu Biłgorajskiego oraz całej Polski będą zapewniali szczególne bezpieczeństwo odwiedzającym groby bliskich.

- Reklama -

Na drogach naszego powiatu między 31 października a 3 listopada rozpocznie się coroczna akcja policji o nazwie ZNICZJak podają źródła, pierwsza odbyła się już w 2005 roku. Każdego roku stawiany jest ten sam cel – zapewnić większe bezpieczeństwo tym, którzy wybiorą się na groby bliskich. Bardzo często to właśnie wtedy wybieramy się o kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania aby wybrać się na groby zmarłych.

W Okresie Wszystkich Świętych funkcjonariusze funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. W szczególności działania obejmą drogi dojazdowe do miast i w okolicach cmentarzy.

- Reklama -

Należ również pamiętać, że okres początku listopada to czas gdy zmierzy przychodzi bardzo szybko. Wracając z wieczornych spacerów nie zapominajmy o założeniu odblasku lub kamizelki odblaskowej. Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu siebie oraz mieszania: Już czas odwiedzić groby

Podczas ubiegłorocznej akcji na Lubelszczyźnie doszło do 14 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 15 zostało rannych. Odnotowaliśmy wówczas blisko 300 kolizji drogowych. W ubiegłym roku w powiecie biłgorajskim nie doszło do żadnych wypadków, odnotowano tylko 9 kolizji. Funkcjonariusze policji zatrzymali też dwóch kierowców, którzy wyjechali na drogi pod wpływem alkoholu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź