- Reklama -

- Reklama -

Znany biznesmen z Biłgoraja ma poważne problemy

Pochodzący z Biłgoraja biznesmen i były polityk - Janusz Palikot, zmaga się z niemałymi problemami. Jego Manufaktura Wódki, Piwa i Wina na koniec lipca miała ok. 177 mln zł zadłużenia wraz z odsetkami. Spółka złożyła do sądu program w ramach postępowania układowego. Jeśli do niego nie dojdzie, spółce grozi upadłość.

- Reklama -

Sklepy Tenczynek Świeże zostały zamknięte z początkiem lipca. Zostać miały jedynie te w Krakowie oraz outlet w Gliwicach. Wiązało się to oczywiście ze zwolnieniami pracowników, a ci do dziś nie otrzymali swoich pieniędzy – informował portal dlahandlu.pl.

— Jesteśmy w momencie, który określi przyszłość Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Plan układu został złożony do sądu nadzorującego proces. Po jego akceptacji w głosowaniu wierzycieli zostanie zatwierdzony przez sąd. Wierzę, że uda się uzyskać poparcie dla propozycji przygotowanej przez zarząd wraz z grupą inwestorów pod kierownictwem Marka Maślanki, któremu osobiście dziękuję za pomoc i wsparcie udzielone w najtrudniejszym momencie dla spółki – mówi Janusz Palikot, który jest prezesem zarządu Manufaktury.

Marek Maślanka, opublikował raport o stanie finansowym grupy produkującej alkohol. Wynika z niego, że na koniec lipca łączne zadłużenie zewnętrzne holdingu wynosiło ok. 166 mln zł. 142,2 mln zł tego to pożyczki, 21,9 mln zł – obligacje a 1,7 mln zł – weksle. Odsetki od długu natomiast wyniosły ok. 11 mln zł. W sumie blisko 177 milionów złotych długu.

Manufaktura Piwa, Wódki i Wina ma na swoim koncie 80,49 mln zł pożyczek (z czego 4,3,4 mln zł stanowią obligacje) oraz 22,09 mln zł obligacji. Na Tenczynek Dystrybucję z kolei przypada 59,02 mln zł długu – informuje money.pl.

Jak informuje spółka, alternatywą dla proponowanej restrukturyzacji jest upadłość, oznaczająca wyprzedaż aktywów należących do Manufaktury Piwa Wódki i Wina „za kawałek ich rzeczywistej wartości”, co nie przyniesie zwrotu pieniędzy inwestorom i wierzycielom – dodaje serwis parkiet.com.

 

 

foto: Janusz Palikot (fb)

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Zbyszek mówi

  Po co się tym upadłym podłym człowiekiem zajmować. Truteń nie człowiek

 2. Jerzy mówi

  gdzie jest ścieżka rowerowa z Biłgoraja do hedwizyna obiecana po podłączeniu do kanalizacji ścieków

 3. Kon mówi

  Do paki go!

 4. Ja mówi

  No cóż jak się pakuje kasę w interes który szkodzi ludziom a świadomość ludzi rośnie no to nic dziwnego…

 5. gross mówi

  Większego debila nie widziałem. Jedynie Tusk może mu dorównać.

  1. Ilona mówi

   i Ty człeku

 6. jan mówi

  Zamiast zająć się biłgorajskim szpitalem i rzekomej mafii która nim rządzi to szkalujecie porządnego człowieka. Osiem lat pisowskie ścierwa nie potrafią poradzić sobie ze spółką która okrada region z ich praw podstawowych, opowiadają kocoboły o misce plus a w takiej prostej sprawie ścierwoci lament. Starosta w kompromitacji ale widocznie coś z tego ma na przetarcie łez

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.