- Reklama -

- Reklama -

Odeszli od nas w tym roku. Wszyscy, których żegnaliśmy

W tym roku do wieczności odeszło wielu mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Niektórzy przedwcześnie, inni dożyli sędziwego wieku. Przypominamy sylwetki tych, którzy w sercach mieszkańców zajmowali szczególne miejsce oraz tych, których żegnaliśmy na łamach Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

 

25 stycznia w wieku 80 lat zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, dziekan Dekanatu Biłgoraj Południe. Przez wiernych zapamiętany został jako wrażliwy człowiek i bezkompromisowy kapłan. W ostatnim pożegnaniu kapłana uczestniczyły tłumy wiernych. To dzięki staraniom ś.p. ks. proboszcza Maksima udało się założyć Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, które zostały zlokalizowane w budynku nowej plebanii. W latach 1999-2004 ks. Jan Maksim pełnił funkcję dyrektora tej placówki. W 2000 roku, dzięki staraniom ks. Jana, na terenie parafialnym rozpoczęła się budowa Domu Księży Seniorów. Również dzięki staraniom ks. Maksima powstała kaplica w Domu Kombatanta, gdzie w niedzielę i święta odprawiana jest Msza św. dla pensjonariuszy. Okres posługi księdza proboszcza Jana Maksima w biłgorajskiej parafii doskonale pamięta jego najbliższy współpracownik, członek rady parafialnej, pan Henryk Grabias: – Proboszcz jako człowiek był bardzo wrażliwy na potrzebujących. Często przed jego domem ustawiała się kolejka ludzi potrzebujących. Nie wszyscy jednak przychodzili „po chleb”. Czasami ludzie go naciągali. Pamiętam, jak mówił: „O proszę! Przyszedł, przygotowałem mu kanapki, a on, wychodząc, wyrzucił je!” – zdradza pan Henryk. – Swojego czasu po terenie parafii rozeszła się wieść, że ksiądz jest dobry, wspiera i jeśli ktoś chce na chleb, to ksiądz da. Ale zdarzało się, że jeżeli zamiast na chleb ksiądz dał chleb, to ten chleb nie każdemu był potrzebny. Proboszcz jednak nie oceniał. Nigdy nikomu nie odmówił, bo taki miał charakter, takie miał powołanie. Był dobrym księdzem i dobrym człowiekiem – dodaje. Pogrzeb ś.p. księdza Maksima odbył się w jego rodzinnej miejscowości w Chrzanowie. W uroczystości udział wzięła liczna delegacja z Biłgoraja.

 

 

 

12 lutego zmarła Krystyna Łysiak, zasłużona pedagog, wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Biłgoraju. 14 lutego rodzina, społeczność biłgorajskich szkół i instytucji, delegacja z Urzędu Miasta z burmistrzem Januszem Rosłanem żegnali zasłużoną pedagog w kościele pw. Trójcy Świętej w Biłgoraju. Krystyna Łysiak była magistrem bibliotekoznawstwa i geografem. Rozpoczęła swoją pracę zawodową w Szkole Podstawowej w Łukowej w 1966 roku. W kolejnych latach pracowała jako nauczycielka w szkołach w Józefowie, w Majdanie Księżpolskim, w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Biłgoraju. W 1984 roku została zatrudniona w Szkole Podstawowej nr 4 jako nauczycielka geografii i zajęć technicznych. W roku 1986 objęła stanowisko dyrektora szkoły. Zarządzała szkołą przez 16 lat, by w roku 2002 odejść na zasłużoną emeryturę. Swoją nauczycielkę i dyrektorkę tak wspomina jedna z absolwentek SP nr 4: – Szkoły podstawowej nie lubiłam nigdy. Pani Dyrektor była inna. Inna od wielu nauczycieli. Zawsze spokojna i z dystansem, ale też z szacunkiem dla uczniów. Nie robiła awantur, nie wyśmiewała, nie wypowiadała niestosownych komentarzy. Nawet jak ktoś coś przeskrobał, to tłumaczyła, co źle zrobił. Można powiedzieć, że była damą i ja w niej to bardzo lubiłam. Cechowały ją: bezstronność, szacunek. Miała bardzo dużą wiedzę, a przede wszystkim ogromny talent pedagogiczny. Świetnie uczyła i wszytko każdemu wytłumaczyła. Zaszczepiła we mnie miłość do geografii i do dziś jest to moja pasja. Do tej pory ciągle kupuję mapy i czytam je jak książki. Pierwszą dużą książka, jaką przeczytałam, była „Geografia Polski” w kilku tomach. Takich nauczycieli powinno być zdecydowanie więcej – mówi Katarzyna, była uczennica pani Krystyny.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

Prof. Paweł Śpiewak zmarł 30 marca w wieku 71 lat. Informacja o śmierci profesora obiegła całą Polskę. Był to socjolog, historyk idei, publicysta, były poseł. Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. W 2013 r. otrzymał Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera w kategorii „Pisarstwo religijne lub filozoficzne” za całokształt twórczości. Autor wielu książek, m.in. „W stronę wspólnego dobra” (1998), „Midrasze: księga nad księgami” (2004), „Pamięć po komunizmie” (2005), „Żydokomuna” (2012). Paweł Śpiewak bardzo często odwiedzał Biłgoraj i Ziemię Biłgorajską. Był prezesem Biłgorajskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. I. B. Singera. To dobrowolne, niepolityczne i samorządne stowarzyszenie, którego celem jest ochrona i promocja wielokulturowej tradycji Ziemi Biłgorajskiej. Pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka odbył się w niedzielę 2 kwietnia 2023 roku na cmentarzu żydowskim przy ul. Okopowej w Warszawie.

 

 

Ksiądz Stanisław Michał Budzyński zmarł 19 kwietnia 2023 roku. Przez 11 lat był proboszczem parafii św. Jerzego w Biłgoraju. Wcześniej był również proboszczem w Górecku Kościelnym i Grabowie oraz wikariuszem między innymi w Józefowie. Ostatnie miesiące życia spędził w szpitalach. Podczas uroczystości pogrzebowych tłumy księży i wiernych żegnały duchownego. Dziełem śp. księdza Budzyńskiego są między innymi wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych. Zarówno osoby niepełnosprawne, jak i rodzice osób niepełnosprawnych wspominali, jak wiele dobrego uczynił ksiądz Stanisław właśnie dla osób niepełnosprawnych. Ostatnią wolą zmarłego było, by zamiast kwiatów, wpłacić datki na rzecz wczasorekolekcji dla osób niepełnosprawnych. – Dziękujemy za te pielgrzymki na Jasną Górę, gdzie się poznaliśmy i wspólnie modliliśmy się, dziękujemy za wszystkie wczasorekolekcje. Wiele ich było, gdzie maratony modlitwy, jak je nazywaliśmy, dawały nam siły, były motorem do dalszego działania. Dziękujemy za wspólne kolędowania. Ściągnąłeś nas do Górecka ze Stalowej Woli i kazałeś śpiewać. Gdy nie umieliśmy, uczyłeś nas. (…) Dziękujemy za wszelką pomoc dla chorych i niepełnosprawnych. Gdy potrzebny był wózek lub inny sprzęt, potrafiliśmy razem pomóc. (…) Dziś patrzysz na nas z Domu Ojca, wstawiaj się za nami – mówili podczas pogrzebu przedstawiciele wiernych. Zgodnie ze swoją wolą ksiądz Stanisław spoczął w prostej mogile na cmentarzu parafialnym w Górecku Kościelnym.

 

 

 

23 maja, wieku 94 lat zmarła odznaczona medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” – Danuta Szubiak-Renk z domu Mikulska. Rodzice Pani Danuty – Jan i Melania Mikulscy mieszkali w leśniczówce przy trasie Biłgoraj – Zwierzyniec, we wsi Wola Duża. Państwo Mikulscy od 1942 r. ukrywali Żydówkę – Lilę Stern. W listopadzie 1942 r. do ich domu przyszła kolejna, dziewięcioletnia żydowska dziewczynka, Ryfka Weinberg. Ukryli ją i zaopiekowali się także trójką dorosłych Żydów – Bencjonem Rosenbaumem, jego siostrzenicą Perlą Kenig i bratankiem Chaimem Rosenbaumem. Danutę Mikulską Renk wspomina Israel Bar-On – Prezes Stowarzyszenia Żydów Biłgorajskich w Izraelu: – Danuta, córka Jana i Melanii Mikulskich oraz siostra Jadwigi Salty Mikulskiej i Jurka Mikulskich, są Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata. I wszyscy już nie żyją. Niezwykła rodzina, uznana przez Yad Vashem za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata za uratowanie pięciu biłgorajskich Żydów w latach 1942-1944. Po raz pierwszy spotkałem Danutę w 2007 roku w Biłgoraju. Jej imię znałem od dzieciństwa z opowiadań mojego ojca. Wiedziałem, że upamiętniające ich drzewa zostały posadzone na Alei Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Yad Vashem w Jerozolimie. Wiedziałem, że ojciec Danuty – Jan Mikulski był leśniczym w Biłgoraju i wiedziałem, że wielu Żydów zawdzięczało mu życie. Pogrzeb ś.p. Danuty odbył się 2 czerwca w kościele pw. Trójcy Świętej w Biłgoraju.

 

29 sierpnia zmarła najstarsza mieszkanka Biłgoraja. Janina Wolanin miała 104 lata. Była wieloletnim pracownikiem Szkoły Podstawowej 1 w Biłgoraju. Panią Janinę pamiętają całe pokolenia uczniów oraz wielu nauczycieli. 24 maja 2019 r. pani Janina obchodziła jubileusz 100 urodzin. Z tej okazji z życzeniami od wszystkich mieszkańców Jubilatkę odwiedził burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan w towarzystwie przedstawicieli UM i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Śmierć pani Janiny wywołała smutek i wiele wspomnień związanych ze szkolnymi czasami. Tak zapamiętali ją niektórzy mieszkańcy: Adrian Wujec: Bardzo mila i mądra kobieta. Pamiętam jej codzienne spotkania z moja babcia na ulicy Sitarskiej. Małgorzata Małek: Wyrazy współczucia dla rodziny. Pamiętamy, jaka była wspaniała Agnieszka Bieńko: Jako pierwszoklasistka czułam się przy niej „bezpiecznie” Ciepła, empatyczna osoba obdarzona niesamowitym spokojem wewnętrznym. Ela Banach: Wyrazy współczucia dla rodziny. Cudowna, ciepła, niesamowicie sympatyczna kobieta. Anna Prątkielewicz: Zawsze służyła pomocą, zawsze miła, uśmiechnięta Tomasz Gora: Wyrazy współczucia. Pamiętamy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Do zobaczenia, Pani Janinko.

 

 

 

29 sierpnia w wieku 74 lat zmarła w Biłgoraju zmarła Dorota Stanisława Wyspiańska-Zapędowska, wnuczka wielkiego młodopolskiego artysty Stanisława Wyspiańskiego. Ostatnie lata swojego życia ostatnia spadkobierczyni wielkiego nazwiska spędziła w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatanta w Biłgoraju. Dorota Wyspiańska była skarbnicą wiedzy o swoim dziadku. Udzielała wywiadów, brała udział w spotkaniach z młodzieżą szkolną. Kobieta związana była z Krakowem, a następnie mieszkała w Lublinie. Była emerytowaną bibliotekarką, prowadziła również warzywniak. Wiele lat walczyła o spadek po dziadku, o czym informowały ogólnopolskie media. Pomagał jej nawet detektyw Krzysztof Rutkowski. Jeszcze w pandemii udzielała wywiadów, w których mówiła o przegranych procesach i braku środków do życia. Na pytanie „co będzie u pani na wigilijnym stole” odpowiedziała: – Opłatek. Tylko opłatek. Na święta w ogóle nie mam pieniędzy. Ale mimo wszystko się nie poddaję. Jest opłatek, którym podzielę się z synem. Choć w sercu rodzi się bunt, to chcę ze spokojem to przeżyć. [źródło: postfestiwal.eu/dorota-wyspianska]. 8 września odbył się pogrzeb pani Wyspiańskiej. W ostatnim pożegnaniu wnuczki Stanisława Wyspiańskiego uczestniczył starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i poseł Beata Strzałka, dyrekcja oraz pracownicy DPS dla Kombatantów w Biłgoraju. – Pani Dorota Wyspiańska-Zapędowska była sobą niezwykle skromną, dobrą, uśmiechniętą. Umiała słuchać, podchodziła do drugiego człowieka z wielkim szacunkiem. Zapamiętamy ją jako osobę otwartą i życzliwością. Niech Dobry Bóg przyjmie ją do Swego mieszkania w niebie i da jej wieczne zbawienie – podkreśla starosta Andrzej Szarlip. Urna z prochami wnuczki Wyspiańskiego spoczęła na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie.

 

12 września zmarł Stanisław Niespodziewański. Był radnym III kadencji Rady Miasta Biłgoraja oraz radnym III kadencji Rady Powiatu i członkiem Zarządu Powiatu. Od roku 1990 był pierwszym kierownikiem Urzędu Rejonowego w Biłgoraju. Przez wiele lat pełnił również funkcję prezesa Spółdzielni Inwalidów w Biłgoraju. Działał w lokalnych strukturach NSZZ Solidarność. Jego pasją było łowiectwo oraz umiłowanie przepięknych zakątków biłgorajskiej ziemi oraz Roztocza. Pogrzeb śp. Stanisława Niespodziewańskiego odbył się 15 września w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Mieszkańcy Biłgoraja, którzy znali śp. Stanisława Niespodziewańskiego, zapamiętali go jako człowieka niezwykle wrażliwego na sprawy społeczne i oddanego patriotę. Stanisław Schodziński, wieloletni współpracownik śp. Stanisława Niespodziewańskiego, podkreślał zaangażowanie patriotyczne, społeczne i religijne zmarłego. – Stanisław w swoim życiu starał się podkreślać znaczenie takich słów jak wiara, rodzina, patriotyzm, ojczyzna, dekalog w życiu publicznym. (…) Wywodził się z rodziny o patriotycznych korzeniach. Jeden z jego przodków uczestniczył w powstaniu styczniowym, którego grób porządkował i nawiedzał wspólnie z wnukiem na cmentarzu w Józefowie. Corocznie uczestniczył w uroczystościach patriotycznych. W tym roku, kilka tygodni temu, w rocznicę powstania warszawskiego, Stanisław osobiście umieścił na maszcie na stałe flagę narodową przy pomniku Armii Krajowej w Parku Solidarności – wspomina

22 września 2023 r. w wieku 85 lat zmarł dr Jan Krzesiński, zasłużony biłgorajski pedagog, wychowawca młodzieży, członek założyciel biłgorajskiego Automobil Klubu. Msza św. pogrzebowa została odprawiona 26 września w kościele pw. WNMP w Biłgoraju. Zmarły spoczął na cmentarzu w Puszczy Solskiej przy ul. Krzeszowskiej. Pedagoga żegnała najbliższa rodzina, przyjaciele, delegacje ze szkół, mieszkańcy miasta i znajomi.

 

Mieszkańcy Biłgoraja, których żegnaliśmy na łamach Nowej Gazety Biłgorajskiej w zakładce NEKROLOGI:

 

PAŹDZIERNIK 2023

 

Ś.P. MARIANNA KIEŁBASA

Zmarła 29.10.2023 r.

 

ŚP. WOJCIECH ROSŁAN 47 l.

Zmarł 21.10.2023 r.

ŚP. STANISŁAW BUCZEK 92 l.

Zmarł 24.10.2023 r.

ŚP. STANISŁAW WŁADYSŁAW ZIELIŃSKI 71 l.

Zmarł 21.10.2023 r.

ŚP. KAZIMIERZ DZIDUCH 75 l.

Zmarł 22.10.2023 r.

ŚP. KRYSTYNA ZUBALA 89 l.

Zmarła 21.10.2023 r.

ŚP. ZOFIA SZNER 33 l.

Zmarła 20.10.2023 r.

ŚP. JAN RYBAK 76 l.

Zmarł 20.10.2023 r.

ŚP. DANIEL DZIDUCH 39 l.

Zmarł 13.10.2023 r.

ŚP. REGINA KORAŃSKA 92 l.

Zmarła 15.10.2023 r.

ŚP. STANISŁAWA ELŻBIETA TYCHANOWICZ – BEDNARZ 59 l.

Zmarła 14.10.2023 r.

ŚP. JANINA JANICKA 73 l.

Zmarła 15.10.2023 r

ŚP. ALBERT MANDZIUK 18 l.

Zmarł 11.10.2023 r.

ŚP. JAN ZBIGNIEW MURA 64 l.

Zmarł 08.10.2023 r.

ŚP. KAZIMIERA WÓJCIK 86 l.

Zmarła 08.10.2023 r.

ŚP. BOŻENA WANATOWICZ-JEDNACZ 64 l.

Zmarła 08.10.2023 r.

ŚP. MARIA TUTKA 83 l.

Zmarła 08.10.2023 r.

ŚP. STANISŁAW NIEWCZAS 96 l.

Zmarł 01.10.2023 r.

ŚP. HELENA PIKULA 80 l.

Zmarła 02.10.2023 r.

ŚP. HELENA SOBASZEK 93 l.

Zmarła 02.10.2023 r

 

WRZESIEŃ 2023

 

ŚP. DANIELA KALINIAK 80 l.

Zmarła 29.09.2023 r.

ŚP. MARIANNA CIEPŁOWSKA 85 l.

Zmarła 30.09.2023 r.

ŚP. LEOKADIA KRASNA 73 l.

Zmarła 29.09.2023 r.

ŚP. KRZYSZTOF SKALSKI 50 l.

Zmarł 28.09.2023 r.

ŚP. ANIELA NIZIO 87 l.

Zmarła 24.09.2023 r.

ŚP. CECYLIA WOLANIN 95 l.

Zmarła 23.09.2023 r.

ŚP. STEFANIA NIZIO 87 l.

Zmarła 22.09.2023 r.

ŚP. JÓZEF BURDZAŃ 60 l.

Zmarł 22.09.2023 r.

ŚP. JANINA CZERNIAK 85 l.

Zmarła 21.09.2023 r.

ŚP. HENRYK KIEŁBASA 73 l.

Zmarł 21.09.2023 r.

ŚP. STANISŁAWA GARBACZ 90 l.

Zmarła 17.09.2023 r.

ŚP. KRYSTYNA DERYŁO 84 l.

Zmarła 18.09.2023 r.

ŚP. KRYSTYNA SIWEK 65 l.

Zmarła 15.09.2023 r.

ŚP. STANISŁAW NIESPODZIEWAŃSKI 79 l.

Zmarł 12.09.2023 r.

ŚP. ANIELA RADUJ 91 l.

Zmarła 11.09.2023 r.

ŚP. JÓZEF BLACHA 75 l.

Zmarł 11.09.2023 r.

ŚP. STEFAN JEDNACZ 88 l.

Zmarł 11.09.2023 r.

ŚP. JÓZEF WNUK 73 l.

Zmarł 09.09.2023 r.

ŚP. DOROTA STANISŁAWA WYSPIAŃSKA – ZAPĘDOWSKA 74 l.

Zmarła 29.08.2023 r.

ŚP. KAROLINA HODARA 99 l.

Zmarła 05.09.2023 r.

ŚP. TADEUSZ STOCKI 62 l.

Zmarł 05.09.2023 r.

ŚP. JADWIGA KATARZYNA SIEROCIŃSKA 75 l.

Zmarła 02.09.2023 r.

ŚP. BRONISŁAWA SERAFIN 92 l.

Zmarła 01.09.2023 r.

SIERPIEŃ 2023

 

ŚP. JAN HASIAK 72 l.

Zmarł 24.08.2023 r.

ŚP. TERESA DZIDO 82 l.

Zmarła 24.08.2023 r.

ŚP. ADAM ŚNIOSEK 66 l.

Zmarł 24.08.2023 r.

 

ŚP. TOMASZ KAZEK 68 l.

Zmarł 19.08.2023 r.

ŚP. TERESA SAWICKA 88 l.

Zmarła 22.08.2023 r.

ŚP. HENRYK KUCZMA 68 l.

Zmarł 21.08.2023 r.

ŚP. JANINA PUŁAPA 83 l.

Zmarła 20.08.2023 r.

ŚP. EDWARD SURMACZ 87 l.

Zmarł 15.08.2023 r.

ŚP. MIROSŁAWA DUBIEL 57 l.

Zmarła 16.08.2023 r.

ŚP. JÓZEF WRÓBEL 86 l.

Zmarł 14.08.2023 r.

ŚP. MARIA BŹDZIUCH 73 l.

Zmarła 12.08.2023 r.

ŚP. JAN PISKORSKI 83 l.

Zmarł 05.08.2023 r.

ŚP. ANTONINA KARLIKOWSKA 85 l.

Zmarła 05.08.2023 r.

ŚP. ANIELA PSIUK 91 l.

Zmarła 04.08.2023 r.

ŚP. KLEMENS BLICHARZ 86 l.

Zmarł 03.08.2023 r.

ŚP. STEFANIA MAZANA 96 l.

Zmarła 31.07.2023 r.

 

LIPIEC 2023

 

 

ŚP. JAN BRYŁA 76 l.

Zmarł 30.07.2023 r.

ŚP. TADEUSZ ŚWIĄDER 65 l.

Zmarł 27.07.2023 r.

ŚP. KAROLINA KURZYNA 90 l.

Zmarła 27.07.2023 r.

ŚP. ALICJA ŁUKASZCZYK 86 l.

Zmarła 27.07.2023 r.

ŚP. BOGDAN RATAJ 61 l.

Zmarł 26.07.2023 r.

ŚP. MIECZYSŁAW KOZAK 64 l.

Zmarł 24.07.2023 r.

ŚP. MATYLDA ZYGMUNT 90 l.

Zmarła 22.07.2023 r.

 ŚP. STANISŁAW BERDZIK 65 l.

 Zmarł 21.07.2023 r.

ŚP. DANIEL OBSZAŃSKI 40 l.

Zmarł 10.07.2023 r.

ŚP. ZOFIA RUSZCZAK 74 l.Zmarła 10.07.2023 r.

ŚP. HELENA KUKIEŁKA 75 l. Zmarła 08.07.2023 r.

ŚP. PIOTR SZAJEWSKI 45 l. Zmarł 06.07.2023 r.

ŚP. JAN PALUCH 79 l.Zmarł 07.07.2023 r.

ŚP. JAN KNIAŹ 86 l.Zmarł 06.07.2023 r.

ŚP. MARIANNA TWOREK 89 l.

Zmarła 06.07.2023 r.

ŚP. ANNA STEĆ 86 l.

Zmarła 04.07.2023 r.

ŚP. JAN PYZIO 69 l.

Zmarł 03.07.2023 r.

ŚP. JANINA MAŁEK92 l.

Zmarła 03.07.2023 r.

ŚP. STANISŁAW DAŚKO 89 l.

Zmarł 02.07.2023 r.

ŚP. FRANCISZEK CZERNIAK 86 l.

Zmarł 02.07.2023 r.

ŚP. JANINA SIWKO 84 l.

Zmarła 02.07.2023 r.

ŚP. STANISŁAWA SZUPER 74 l.

Zmarła 01.07.2023 r.

CZERWIEC 2023

 

ŚP. STANISŁAWA MAZIARCZYK 82 l.

Zmarła 23.06.2023 r.

ŚP. ANDRZEJ BURY 47 l.

Zmarł 20.06.2023 r.

ŚP. ALICJA OHIRKO 77 l.

Zmarła 19.06.2023 r.

ŚP. RYSZARD MAŁYSZA 67 l.

Zmarł 12.06.2023 r.

ŚP. JADWIGA OSTOLSKA 65 l.

Zmarła 11.06.2023 r.

ŚP. JAROSŁAW OBSZYŃSKI 45 l.

Zmarł 08.06.2023 r.

ŚP. BARBARA WOLANIN 92 l.

Zmarła 09.06.2023 r.

ŚP. ANNA TERESA SOBCZYK 86 l.

Zmarła 31.05.2023 r.

ŚP. ANTONINA OBSZAŃSKA 90 l.

Zmarła 08.06.2023 r.

ŚP. HELENA DANUTA KRAWCZYKOWSKA 91 l.

Zmarła 06.06.2023 r.

ŚP. WŁADYSŁAWA OBSZAŃSKA 87 l.

Zmarła 07.06.2023 r.

ŚP. JAN FUGIEL 72 l.

Zmarł 07.06.2023 r.

ŚP. TADEUSZ SKUBIS 55 l.

Zmarł 05.06.2023 r.

ŚP. TADEUSZ HENRYK MYSZAK 63 l.

Zmarł 04.06.2023 r.

ŚP. STEFAN LUCJAN OSUCH 78 l.

Zmarł 02.06.2023 r.

ŚP. ZBIGNIEW PINCZYŃSKI 68 l.

Zmarł 01.06.2023 r.

ŚP. HELENA PACZOS 69 l.

Zmarła 01.06.2023 r.

MAJ 2023

 

ŚP. PAWEŁ ZIELONKA 26 l.

Zmarł 30.05.2023 r.

ŚP. WERONIKA SZUPER 96 l.

Zmarła 30.05.2023 r.

ŚP. DANUTA SZUBIAK-RENK 94 l.

Zmarła 23.05.2023 r.

ŚP. ADAM PYĆ 46 l.

Zmarł 25.05.2023 r.

ŚP. EWA WRÓBLEWSKA 68 l.

Zmarła 24.05.2023 r.

ŚP. BRONISŁAW MAŁYSZA 84 l.

Zmarł 22.05.2023 r.

ŚP. HENRYKA DYJACH 88 l.

Zmarła 18.05.2023 r.

ŚP. ANTONI OBSZYŃSKI 87 l.

Zmarł 17.05.2023 r.

ŚP. HENRYKA NOWICKA 83 l.

Zmarła 16.05.2023 r.

ŚP. MARIANNA SOBCZYK 81 l.

Zmarła 16.05.2023 r.

ŚP. FLORIANNA KOWALCZYK 94 l.

Zmarła 14.05.2023 r.

ŚP. ZDZISŁAW SZYSZKA 79 l.

Zmarł 14.05.2023 r.

ŚP. JOANNA MAŁYSZ 83 l.

Zmarła 13.05.2023 r.

ŚP. KRYSTYNA GURA 83 l.

Zmarła 11.05.2023 r.

ŚP. TOMASZ WNUK 44 l.

Zmarł 07.05.2023 r.

ŚP. ANTONINA ŁYP 86 l.

Zmarła 06.05.2023 r.

ŚP. MARIAN FUTYMA 77 l.

Zmarł 04.05.2023 r.

 

KWIECIEŃ 2023

 

 

ŚP. ZOFIA FUSIARZ 82 l.

Zmarła 30.04.2023 r.

ŚP. KRYSTYNA KRAWCZYK 87 l.

Zmarła 30.04.2023 r.

ŚP. JAN NIZIO 67 l.

Zmarł 30.04.2023 r.

ŚP. ANIELA ŁUKASIK 94 l.

Zmarła 28.04.2023 r.

ŚP. ANTONI PANIAK 76 l.

Zmarł 26.04.2023 r.

ŚP. LUDWIKA KUDEŁKA 81 l.

Zmarła 24.04.2023 r.

ŚP. KATARZYNA STEC 90 l.

Zmarła 21.04.2023 r.

ŚP. PAULIN FURMANEK 88 l.

Zmarł 21.04.2023 r.

ŚP. ALEKSANDER SYLWESTER ZIOMEK 62 l.

Zmarł 20.04.2023 r.

ŚP. JAN GRABIAS 84 l.

Zmarł 16.04.2023 r.

ŚP. TADEUSZ SKURA 65 l.

Zmarł 14.04.2023 r.

ŚP. JÓZEFA SWACHA 103 l.

Zmarła 16.04.2023 r.

ŚP. HELENA ELŻBIETA JAWORSKA 75 l.

Zmarła 15.04.2023 r.

ŚP. MIKOŁAJ ALEKSANDER RAPA 69 l.

Zmarł 14.04.2023 r.

ŚP. KAZIMIERZ MARZEC 49 l.

Zmarł 13.04.2023 r.

ŚP. EDWARD KARCZMARZYK 59 l.

Zmarł 12.04.2023 r.

ŚP. JANUSZ WIŚNIA 55 l.

Zmarł 07.04.2023 r.

ŚP. GENOWEFA SYKAŁA 74 l.

Zmarła 04.04.2023 r.

ŚP. MARIANNA GRZYWNA 83 l.

Zmarła 03.04.2023 r.

ŚP. JÓZEF MAŁEK 81 l.

Zmarł 02.04.2023 r.

ŚP. JANINA MAŁEK 76 l.

Zmarła 02.04.2023 r.

ŚP. JAN WSZOŁA 64 l.

Zmarł 02.04.2023 r.

MARZEC 2023

 

 

ŚP. MARIANNA NIZIO 75 l.

Zmarła 30.03.2023 r.

ŚP. GENOWEFA GŁAZ 65 l.

Zmarła 30.03.2023 r.

ŚP. FRANCISZEK MIELESZKA 89 l.

Zmarł 30.03.2023 r.

ŚP. KRYSTYNA WOLANIN 90 l.

Zmarła 29.03.2023 r.

ŚP. ANIELA GRABIAS 76 l.

Zmarła 25.03.2023 r.

ŚP. EUGENIUSZ PISIEWICZ 81 l.

Zmarł 23.03.2023 r.

ŚP. KATARZYNA WNUK 98 l.

Zmarła 22.03.2023 r.

ŚP. CZESŁAW SZEWCZYK 71 l.

Zmarł 21.03.2023 r.

ŚP. WERONIKA CZYŻO 89 l.

Zmarła 21.03.2023 r.

ŚP. STEFANIA MACIOCHA 90 l.

Zmarła 22.03.2023 r.

ŚP. JAN FUTYMA 74 l.

Zmarł 19.03.2023 r.

ŚP. STANISŁAW WOŹNIAK 73 l.
Zmarł 19.03.2023 r.

ŚP. ADOLF JAN GŁĄB 86 l. Zmarł 17.03.2023 r.

ŚP. JANINA BIRUT 90 l.

Zmarła 17.03.2023 r.

ŚP. JÓZEF SKWAREK 74 l.

Zmarł 14.03.2023 r.

ŚP. STEFANIA MAŁEK 97 l.

Zmarła 16.03.2023 r.

ŚP. EUGENIA KUKIEŁKA 81 l.

Zmarła 12.03.2023 r.

ŚP. ROBERT SILEZIN 52 l.

Zmarł 12.03.2023 r.

ŚP. LUCJA KACZOR 67 l.

Zmarła 11.03.2023 r.

ŚP. EUGENIA GRABIAS 86 l.

Zmarła 07.03.2023 r.

ŚP. JANUSZ HUSSAR 69 l.

Zmarł 06.03.2023 r.

ŚP. ZOFIA ROSŁAN 68 l.

Zmarła 04.03.2023 r.

ŚP. MAŁGORZATA KRÓL 51 l.

Zmarła 05.03.2023 r.

ŚP. JAN SURMACZ 91 l.

Zmarł 04.03.2023 r.

ŚP. JERZY WILCZAK 67 l.

Zmarł 02.03.2023 r.

ŚP. KRZYSZTOF PRZYTUŁA 47 l.

Zmarł 26.02.2023 r.

ŚP. JAN GRABIAS 89 l.

Zmarł 01.03.2023 r.

 

LUTY 2023

 

 

ŚP. ALFREDA KRAJEWSKA 84 l.

Zmarła 28.02.2023 r.

ŚP. MARIANNA RYKOWSKA 95 l.

Zmarła 25.02.2023 r.

ŚP. JAN TYPIAK 70 l.

Zmarł 23.02.2023 r.

ŚP. ANDRZEJ KULIK 70 l.

Zmarł 21.02.2023 r.

ŚP. EDWARD ZAJĄC 69 l.

Zmarł 21.02.2023 r.

ŚP. STEFANIA GRABIAS 81 l.

Zmarła 20.02.2023 r.

ŚP. ANDRZEJ SZAROWOLEC 66 l.

Zmarł 20.02.2023 r.

ŚP. ANNA MARGOL 102 l.

Zmarła 19.02.2023 r.

ŚP. CZESŁAWA SPUSTEK 84 l.

Zmarła 19.02.2023 r.

ŚP. JAN GACA 84 l.

Zmarł 18.02.2023 r.

ŚP. MARIA SZARZYŃSKA 78 l.

Zmarła 12.02.2023 r.

ŚP. STANISŁAW DZIDA 61 l.

Zmarł 12.02.2023 r.

ŚP. MAŁGORZATA PAWLOS 64 l.

Zmarła 13.02.2023 r.

ŚP. STANISŁAW LEKAN 71 l.

Zmarł 12.02.2023 r.

ŚP. MARIA SCHODZIŃSKA 87 l.

Zmarła 11.02.2023 r.

ŚP. KATARZYNA WNUK 91 l.

Zmarła 10.02.2023 r.

ŚP. JANINA SOLAK 63 l.

Zmarła 09.02.2023 r.

ŚP. ANIELA PALUCH 91 l.

Zmarła 06.02.2023 r.

ŚP. WŁADYSŁAW JAKÓBIK 91 l.

Zmarł 02.02.2023 r.

ŚP. BARBARA KRASNY 41 l.

Zmarła 01.02.2023 r.

 

 

STYCZEŃ 2023

 

 

ŚP. TADEUSZ TATAR 83 l.

Zmarł 31.01.2023 r.

ŚP. JAN KIEŁBASA 87 l.

Zmarł 31.01.2023 r.

ŚP. POKRYWKA KATARZYNA 88 l.

Zmarła 01.02.2023 r.

ŚP. WANDA KLIMCZAK 82 l.

Zmarła 31.01.2023 r.

ŚP. STANISŁAW NIEMIEC 35 l.

Zmarł 27.01.2023 r.

ŚP. JAN WÓJCIK 87 l.

Zmarł 30.01.2023 r.

ŚP. ANNA GRAŻYNA SOLSKA 70 l.

Zmarła 28.01.2023 r.

ŚP. TADEUSZ ŁUBIARZ 75 l.

Zmarł 30.01.2023 r.

ŚP. KMIECIK KAZIMIERZ5 9 l.

Zmarł 30.01.2023 r.

ŚP. LEOKADIA BUCZKOWSKA 97 l.

Zmarła 29.01.2023 r.

ŚP. DANUTA KULIŃSKA 89 l.

Zmarła 28.01.2023 r.

ŚP. GENOWEFA ŚNIOSEK 81 l.

Zmarła 26.01.2023 r.

ŚP. WŁADYSŁAW RYMARZ 75 l.

Zmarł 26.01.2023 r.

ŚP. JAN KIEŁBASA 85 l.

Zmarł 24.01.2023 r.

ŚP. KATARZYNA BUCZEK 84 l.

Zmarła 24.01.2023 r.

ŚP. MARIAN STĘPIEŃ 84 l.

Zmarł 23.01.2023 r.

ŚP. STANISŁAW OLESIUK 77 l.

Zmarł 20.01.2023 r.

ŚP. DANUTA MACH 70 l.

Zmarła 20.01.2023 r.

ŚP. WALERIAN PIĄTEK 63 l.

Zmarł 17.01.2023 r.

ŚP. KS. KAN. JAN BOJARSKI 86 l.

Zmarł 15.01.2023 r.

ŚP. JAN PAWELEC 78 l.

Zmarł 16.01.2023 r.

ŚP. ZOFIA TUTKA 88 l.

Zmarła 16.01.2023 r.

ŚP. JAN STANISŁAW ĆWIKŁA 77 l.

Zmarł 15.01.2023 r.

ŚP. LUCYNA MIECZYSŁAWA PANAS 83 l.

Zmarła 14.01.2023 r.

ŚP. DAWID CICHECKI 25 l.

Zmarł 11.01.2023 r.

ŚP. ANIELA ZYGMUNT 95 l.

Zmarła 12.01.2023 r.

ŚP. STANISŁAW MICYK 84 l.

Zmarł 12.01.2023 r.

ŚP. REGINA SKAKUJ 90 l.

Zmarła 11.01.2023 r.

ŚP. ALBINA OSIEŁ 99 l.

Zmarła 10.01.2023 r.

ŚP. STANISŁAW BLICHARZ 86 l.

Zmarł 10.01.2023 r.

ŚP. STEFAN SZPAKOWSKI 87 l.

Zmarł 10.01.2023 r.

ŚP. FRANCISZEK MAŁEK 71 l.

Zmarł 09.01.2023 r.

ŚP. STANISŁAW PUŹNIAK 94 l.

Zmarł 09.01.2023 r.

ŚP. BARBARA BRZOSKOWSKA 91 l.

Zmarła 06.01.2023 r.

ŚP. MARIA WNUK 66 l.

Zmarła 07.01.2023 r.

ŚP. EDWARD BIELAK 69 l.

Zmarł 05.01.2023 r.

ŚP. DANY CAMA HINOJOSA 47 l.

Zmarł 04.01.2023 r.

ŚP. KRZYSZTOF WASILUSZKO 54 l.

Zmarł 04.01.2023 r.

ŚP. TERESA MRÓZ 70 l.

Zmarła 02.01.2023 r.

ŚP. BEATA MARTA SZUBIAK 53 l.

Zmarła 01.01.2023 r.

ŚP. ANTONINA DZIURA 92 l.

Zmarła 02.01.2023 r.

ŚP. JÓZEF WARCHOLIK 67 l.

Zmarł 02.01.2023 r.

ŚP. JAN MACIOCHA 97 l.

Zmarł 02.01.2023 r.

ŚP. MARIANNA MARGOL 82 l.

Zmarła 01.01.2023 r.

ŚP. JACEK RAK 37 l.

Zmarł 01.01.2023 r.

 

GRUDZIEŃ 2022

 

 

ŚP. KRYSTYNA ŚWISTEK 65 l.

Zmarła 31.12.2022 r.

ŚP. TERESA GODZIŃSKA-PALUCH 71 l.

Zmarła 29.12.2022 r.

ŚP. JÓZEF PRZYTUŁA 73 l.

Zmarł 30.12.2022 r.

ŚP. JÓZEFA STELMACH 94 l.

Zmarła 30.12.2022 r.

ŚP. MARIANNA MACIOCHA 88 l.

Zmarła 29.12.2022 r.

ŚP. HENRYK MAŁEK 61 l.

Zmarł 27.12.2022 r.

ŚP. KAROLINA SIWKO 87 l.

Zmarła 27.12.2022 r.

ŚP. JÓZEF ĆWIKŁA 81 l.

Zmarł 27.12.2022 r.

ŚP. MARIOLA BARYŁA 49 l.

Zmarła 24.12.2022 r.

ŚP. FELIKSA JARGIEŁO 86 l.

Zmarła 26.12.2022 r.

ŚP. LESZEK MAŁYSZA 50 l.

Zmarł 26.12.2022 r.

ŚP. JAN TUTKA 86 l.

Zmarł 26.12.2022 r.

ŚP. TERESA SOŁTYS 64 l.

Zmarła 25.12.2022 r.

ŚP. KRYSTYNA PAWLOS 77 l.

Zmarła 23.12.2022 r.

ŚP. ZOFIA PACZKA 67 l.

Zmarła 25.12.2022 r.

ŚP. JÓZEF SOCHA 98 l.

Zmarł 22.12.2022 r.

ŚP. JÓZEF PACZWA 75 l.

Zmarł 22.12.2022 r.

ŚP. HALINA WELC 78 l.

Zmarła 16.12.2022 r.

ŚP. RYSZARD BIELAK 66 l.

Zmarł 19.12.2022 r.

ŚP. JAN PIECZONKA 86 l.

Zmarł 16.12.2022 r.

ŚP. ANIELA MYSZAK 87 l.

Zmarła 15.12.2022 r.

ŚP. JÓZEF OBSZYŃSKI 74 l.

Zmarł 13.12.2022 r.

ŚP. ANTONI KIESZ 76 l.

Zmarł 12.12.2022 r.

ŚP. FRANCISZEK RZEŹNIK 85 l.

Zmarł 09.12.2022 r.

ŚP. HENRYKA WALECZKO 75 l.

Zmarła 10.12.2022 r.

ŚP. JERZY MARKIEWICZ 43 l.

Zmarł 07.12.2022 r.

ŚP. URSZULA SZATAN 65 l.

Zmarła 06.12.2022 r.

ŚP. KAROLINA NIZIO 97 l.

Zmarła 07.12.2022 r.

ŚP. JERZY KITA 70 l.

Zmarł 07.12.2022 r.

ŚP. MIROSŁAW PAWŁOWSKI 88 l.

Zmarł 07.12.2022 r.

ŚP. KRYSTYNA SIWKO 65 l.

Zmarła 06.12.2022 r.

ŚP. BEATA ANNA KUSIAK 53 l.

Zmarła 03.12.2022 r.

ŚP. WŁADYSŁAW RATAJ 93 l.

Zmarł 04.12.2022 r.

ŚP. EUGENIUSZ CZARNY  78 l.

Zmarł 01.12.2022 r.

 

LISTOPAD 2022

 

ŚP. MARIA LIPSKA 87 l.

Zmarła 27.11.2022 r.

ŚP. ZBIGNIEW FUTYMA 87 l.

Zmarł 25.11.2022 r.

ŚP. ALICJA OLGA ŁYSIKOWSKA  84 l.

Zmarła 24.11.2022 r.

ŚP. ADOLF BARTNIK 87 l.

Zmarł 21.11.2022 r.

ŚP. MARIANNA POŁEĆ  94 l.

Zmarła 21.11.2022 r.

ŚP. MARIA GLEŃ 70 l.

Zmarła 21.11.2022 r.

ŚP. JANINA PYTLOWSKA 87 l.

Zmarła 18.11.2022 r.

ŚP. ADAM WELC 55 l.

Zmarł 10.11.2022 r.

ŚP. JAN ŁASOCHA 69 l.

Zmarł 10.11.2022 r.

ŚP. EDWARD OLESZCZAK 70 l.

Zmarł 17.11.2022 r.

ŚP. ANDRZEJ ROBERT GUMIENIK 57 l.

Zmarł 15.11.2022 r.

ŚP. KAROL SZWED 39 l.

Zmarł 13.11.2022 r.

ŚP. MARIAN BARTOSZEK 51 l.

Zmarł 13.11.2022 r.

ŚP. JANINA RYCERZ 84 l.

Zmarła 14.11.2022 r.

ŚP. JÓZEF MACIOCHA 78 l.

Zmarł 05.11.2022 r.

ŚP. MARIANNA PAŃCZYSZYN 87 l.

Zmarła 02.11.2022 r.

ŚP. JAN OLESZEK  91 l.

Zmarł 04.11.2022 r.

ŚP. WANDA SURMANOWICZ 86 l.

Zmarła 03.11.2022 r.

ŚP. JANINA PRZYTUŁA 89 l.

Zmarła 01.11.2022 r.

ŚP. JANINA MALEC 86 l.

Zmarła 30.10.2022 r.

 

 

Rodzinom Zmarłych, ich przyjaciołom i znajomym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

 

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.