- Reklama -

- Reklama -

Znacie aktorkę z Biłgoraja?

Pochodzi z Biłgoraja. Tu się urodziła i wychowywała. Może jeszcze ktoś pamięta ją ze szkoły? Matka była ekspedientką, a ojciec - kierowcą ciężarówki. Rodzice marzyli, aby córka skończyła medycynę, ale ona wybrała aktorstwo. Dziś biłgorajankę Karolinę Gorczyce można oglądać m.in. w kolejnym sezonie serialu "Szadź".

- Reklama -

Karolina Gorczyca urodziła się 14 marca 1985 roku w Biłgoraju. To absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2008).

– Kiedy inni prowadzili całonocne rozmowy istotne w krakowskich knajpach, Karolina po zajęciach zostawała w szkole. Ciężko pracowała i szukała swojej drogi w aktorstwie. Efekty pojawiły się błyskawicznie. Jeszcze na studiach na szkolnym korytarzu została dostrzeżona przez irańskiego reżysera, u którego później zagrała w filmie „The Die of Love”. Następnie debiut teatralny „Biesy”  na scenie Teatru Stu. Kolejny film to „Korowód” Jerzego Stuhra, ówczesnego Rektora PWST – pisze o niej serwis filmweb.

Biłgorajankę znów można oglądać w trzeciej już serii serialu kryminalnego „Szadź” pokazywanego w TVN-ie. Aktualnie występuje także w  spektaklu „Niepamięć” w teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie.

 

foto: Karolina Gorczyca

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.