- Reklama -

Zmierzą się z testem o ubezpieczeniach

 

Ponad 1,7 tysiąca uczniów z województwa lubelskiego rozwiąże test o składkach, emeryturach i prowadzeniu firmy. W poniedziałek (27 listopada) wezmą udział w pierwszym etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Wśród nich będą uczniowie sześciu szkół z Biłgoraja i jednej z Tarnogrodu.

W olimpiadzie uczestniczą uczniowie szkół, które realizują „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny, dzięki któremu młodzi ludzie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia społeczne i w jaki sposób będą mogli z nich w przyszłości skorzystać. Ostatnia z lekcji dotyczy prowadzenia własnej firmy. – Olimpiada to dla uczniów okazja na powtórkę ze zdobytej wiedzy i jednocześnie szansa zdobycia atrakcyjnych nagród. Wśród nich są między innymi indeksy wielu wyższych uczelni i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia – mówi Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, koordynatorka projektu w regionie.

W olimpiadzie weźmie udział 60 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. 27 listopada odbędzie się pierwszy, szkolny etap konkursu. Test z wiedzy o ubezpieczeniach napisze wtedy ponad 1700 uczniów, w tym uczniowie sześciu szkół z Biłgoraja oraz zespołu szkół z Tarnogrodu.

Młodzi ludzie, którzy zdobędą w teście najwięcej punktów, stworzą w swoich szkołach trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia najlepszych zespołów przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się w marcu. Wtedy poznamy nazwiska osób, które będą reprezentować województwo lubelskie w kwietniowym finale.

Więcej informacji o olimpiadzie można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza również szkoły, uczniów i studentów do udziału w pozostałych swoich projektach edukacyjnych. Można do nich przystąpić w każdej chwili.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.