- Reklama -

- Reklama -

Zmiany w strukturach PO

Pod koniec października Małgorzata Gromadzka wybrana została na przewodniczącą Platformy Obywatelskiej RP w powiecie biłgorajskim. W Platformie jest od 11 lat, dotychczas pełniła rolę wiceprzewodniczącej.

- Reklama -

Przez ostatnie lata przewodniczącą w powiecie biłgorajskim była Zofia Woźnica – obecnie członek Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. W zarządzie wojewódzkim znalazła się również pochodząca z Biłgoraja Agnieszka Piętak-Faryna.

Małgorzata Gromadzka mieszka w Korchowie. Jest współwłaścicielką ekologicznego gospodarstwa rolnego w gm. Księżpol, od 2014 pracuje w Urzędzie Miasta Biłgoraja. Jest również zaangażowana w działalność Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego od 2010, a od tego roku w działalność Wojewódzkiej Rady ds. Polityki Senioralnej.

urząd MArszałkowski projekt

Prowadzi również spółkę doradczo-konsultacyjną w zakresie pozyskiwania funduszy, zwłaszcza Funduszy Europejskich. Jest przewodniczącą Rady Rejonowej Honorowych Dawców Krwi.

 Dzisiejsza Platforma Obywatelska to inna Platforma niż jeszcze kilka lat temu, wiadomo, dziś jesteśmy partią opozycyjną i inna jest nasza rola. Widzę wiele błędów popełnianych przez rządzących. Wiele działań jest robionych ze względu na chęć zyskania kapitału politycznego, a nie kierowania się dobrem obywateli. Moim celem, jako przewodniczącej,  jest wzmocnienie aktywności obywatelskiej zwolenników naszej partii, ale też przekonanie niezdecydowanych, że warto nam kolejny raz zaufać… Chociażby należy powalczyć o pozycję międzynarodową Polski, przecież nawet mieszkańcy naszego powiatu są bardzo mobilni. Nasze rodziny i przyjaciele mieszkają za granicą i słyszą, jak tam o Polsce się teraz mówi… A jak spojrzymy na problemy wewnętrzne… jest wiele do zrobienia. Chcę, aby każdy mieszkaniec miał wybór, żeby mógł wybrać, jaką partię chce popierać, żeby miał prawdziwy szeroki wybór, a jeśli nie identyfikuje się z poglądami rządzących, to żeby był reprezentowany przez nas lub inną partię polityczną. Przecież monopartyjność nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła. Chciałabym wzmocnić i poszerzyć nasze struktury, przyciągnąć aktywnych społecznie i zaangażowanych ludzi, którzy chcieliby coś zmienić oraz wykorzystać potencjał osób, które są od lat w PO, ich doświadczenie i wiedzę. My zostaliśmy w PO pomimo trudności, nie zmieniamy poglądów ze względu na korzyści polityczne czy zaoferowane profity – przyznaje Małgorzata Gromadzka, nowa przewodnicząca.

Małgorzata Gromadzka jest osobą bardzo zaangażowaną w działalność społeczną i pozarządową swojej społeczności lokalnej. Aktywnie uczestniczy w życiu miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, lokalnych stowarzyszeń oraz organizuje terenowe akcje poboru krwi m.in. w Korchowie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

– Tak zostałam wychowana, żeby okazywać ludziom serce. Jeżeli mogę komuś pomóc, to po prostu to robię. Czasami mam mało czasu dla siebie, ale daję radę. Pomagam i działam na różnych polach działalności, w tym politycznej. Wierzę, że jeśli oferujemy ludziom pomoc i dobro, to ono do nas wraca. Wielu znajomych radzi mi, że jeśli zmieniłabym barwy partyjne, to zaszłabym o wiele dalej… Ale ja cenię sobie lojalność i uczciwość. Jako prawnik z wykształcenia cenię też praworządność, sprawiedliwość i o nią zamierzam też walczyć. Chcę, aby moje dzieci były ze mnie dumne – zapowiada Małgorzata Gromadzka.

Członkiem zarządu wojewódzkiego Platformy Obywatelskiej RP została biłgorajanka Agnieszka Piętak-Faryna, dotychczas członek Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Na początku listopada został wybrany nowy Zarząd Województwa Lubelskiego PO.  Przewodniczącym został znany w naszym powiecie, pochodzący z Zamchu a urodzony w Tarnogrodzie, były poseł Stanisław Żmijan. Z kolei jednym z wiceprzewodniczących został poseł Krzysztof Grabczuk, mający w Biłgoraju filię biura poselskiego.

Pełny skład Zarządu Województwa:

przewodniczący: Stanisław Żmijan, wiceprzewodniczący: Krzysztof Grabczuk, Michał Krawczyk, Krzysztof Żuk, sekretarz: Piotr Sawicki, skarbnik: Anna Glijer;

członkowie Zarządu: Krzysztof Bojarski, Wiesław Furmanek, Marek Goździołko, Krzysztof Komorski, Robert Krzysztofik, Bożena Lisowska, Jan Madejek, Emil Oleśkiewicz, Agnieszka Piętak-Faryna, Małgorzata Sokół, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Henryka Strojnowska, Wojciech Wilk, Bartłomiej Zwolakiewicz.

Przedstawicielką Województwa Lubelskiego w Radzie Krajowej PO RP została Zofia Woźnica, radna wojewódzka Sejmiku Województwa Lubelskiego, dotychczasowa przewodnicząca PO w powiecie biłgorajskim.

red.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Zbigniew mówi

    Platformo zagłosuje na was zawsze…. ale jest jeden warunek, że po wygranych wyborach rozliczycie i osądźcie każdego członka PIS przy władzy, od najmniejszej gminy do najwyższych urzędów….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.