- Reklama -

Zmiany w kierownictwie PCPR

Na stanowisku dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju nastąpiła zmiana. Od 28 kwietnia obowiązki dyrektora pełni Monika Zając.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych. Do zadań PCPR-u należy m.in. opracowanie i realizacja powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych, wspieranie osób niepełnosprawnych, organizowanie opieki w rodzinach zastępczych. Do zadań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych należy także dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych oraz dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny.

Do tej pory funkcję dyrektora PCPR w Biłgoraju pełniła Teresa Jonik. Od 28 kwietnia br. zastąpiła ją Monika Zając, która pełni obowiązki kierownika placówki. Nowa pani dyrektor reprezentowała swoją instytucję podczas Powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbył się 23 maja w Biłgoraju. – Powodem rezygnacji poprzedniej pani dyrektor było odejście na emeryturę – wyjaśnia nam p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju Monika Zając.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.