- Reklama -

Zmiany na plebaniach

Jak się okazuje, uzyskanie informacji o zmianach personalnych w naszych parafiach nie jest takie proste. Z zapytaniem, czy w naszych parafiach zajdą zmiany wikariuszy i proboszczów zwróciliśmy się do Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Tam usłyszeliśmy odpowiedź, której się nie spodziewaliśmy. – Nie przekazujemy takich informacji do prasy. Informacje są dostępne u księdza dziekana dla wszystkich księży proboszczów, którzy są zainteresowani, a proboszczowie w parafiach i tak zmiany przekażą – odmawiał odpowiedzi rzecznik prasowy Kurii kanclerz ks. dr Michał Maciołek. – Po co będziecie o takich rzeczach pisać? Każdy w parafii będzie wiedział, że jest nowy proboszcz. To jest ważne, a nie żeby robić o tym jakieś sensacje w prasie – mówił nam ksiądz, który stwierdził, że taka wiedza naszym Czytelnikom nie jest potrzebna. 

Mimo przeszkód udało się nam zdobyć te, jak się wydaje, cenne informacje. Zmiany nastąpią w biłgorajskiej parafii św. Jerzego. Odejdzie dwóch wikariuszy. Ks. Jan Borysowski został mianowany proboszczem w Czartowcu, a ks. Leszek Boryło będzie wikariuszem w Katedrze Zamojskiej. Na ich miejsce zostali powołani ks. Artur Schodziński i ks. Sebastian Koper.

- Reklama -

Zmiany dotkną też biszczańską parafię Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy. Wikariuszem już nie będzie ks. Paweł Dynaka. Na jego miejsce został powołany ks. Zbigniew Gaca. Proboszczem w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym nie będzie już ks. Tadeusz Sochan. Ksiądz Sochan będzie teraz mieszkał w domu dla ks. seniorów w Tomaszowie Lubelskim. Jego dotychczasowe miejsce obejmie ks. Jarosław Kędra.

Z parafii Podniesienia Krzyża Świętego w Hucie Krzeszowskiej odchodzi wikariusz ks. Mariusz Pastuszak. Jego miejsce zajmie ks. Andrzej Lanczura. W parafii św. Michała Archanioła w Soli z funkcji wikariusza zwolniony został ks. Adrian Borowski. Ksiądz Borowski trafi do pobliskiej parafii, a konkretnie do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym. Wikariuszem w Soli został mianowany ks. Mateusz Krzaczkowski. W parafii w Różańcu dotychczasowy proboszcz ks. Józef Godzisz został przeniesiony w stan rezydentury, nowym proboszczem mianowano ks. Wiesława Banasia.

W parafii św. Andrzeja Boboli w Bystrem, należącej do Dekanatu Biłgoraj Południe, nowym proboszczem został ks. Waldemar Miśkiewicz. Zastąpi on ks. Henryka Misę. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.