- Reklama -

- Reklama -

Zmiany dla przyszłych kierowców. Tak jest w Biłgoraju

Na początku kwietnia w Biłgoraju znów będzie można zdawać egzaminy na motocyklowe prawo jazdy: - Wracamy do zdawania egzaminów na motocykle, ponieważ do tej pory nie pozwalała na to pogoda. Ale wkrótce rozpoczną się zapisy - informuje nas WORD w Zamościu. Przyszłych kierowców z powiatu biłgorajskiego czeka więcej zmian. Niestety głównie finansowych.

- Reklama -

Do tej pory regulacją opłat za egzaminy na prawo jazdy zajmowało się Ministerstwo Infrastruktury. Od tego roku obowiązek ten scedowano na sejmiki województwa. Sejmik województwa lubelskiego podniósł opłaty za egzaminy, a stawi nie były zmieniane od 2013 roku.

Przyszli kierowcy zapłacą 50 zł – za część teoretyczną egzaminu oraz:

  • 200 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego w zakresie uprawnień prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T
  • 250 zł – za część praktyczną egzaminu państwowego w zakresie uprawnień prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E.

- Reklama -

– Jeśli chodzi o powiat biłgorajski, to najczęściej kierowcy tracą swoje uprawnienia z powodu przekroczenia ilości punktów karnych, lub przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Do tego za jazdę pod wpływem substancji niedozwolonych, narkotyków, czy alkoholu-  mówi Marcin Kulig dyrektor WORD  w Zamościu.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Roman mówi

    Nie za drogo to za egzamin 250 zl? Kulig podniósł mlodym oplaty. A sam zarabia tysiace złotych na stołku dyrektora.

    1. TT mówi

      Gwoli wyjaśnienia. Wysokość opłat ustalają Sejmiki Województwa. Proszę z uwagą przeczytać tekst…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.