- Reklama -

Zmiana ubezpieczyciela OC w czasach pandemii – gdzie szukać najlepszych ofert?

Zbliżający się koniec umowy o ubezpieczenie OC to zawsze okazja do poszukiwań korzystniejszej oferty. Nie warto bezmyślnie korzystać z automatycznego przedłużenia umowy, bo istnieje duża szansa, że inny ubezpieczyciel będzie w stanie zapewnić bardziej atrakcyjne warunki. Jest to szczególnie istotne w dobie pandemii, która niekorzystnie odbiła się na gospodarce i portfelach wielu Polaków, więc wszyscy dążymy do maksymalnych oszczędności. Oto sprawdzone sposoby na znalezienie korzystniejszego cenowo ubezpieczenia OC!

Agenci ubezpieczeniowi

Przez lata w celu znalezienia atrakcyjnego ubezpieczenia udawaliśmy się do stacjonarnych agentów ubezpieczeniowych. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość poznania propozycji wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu, co ułatwia znalezienie korzystnej cenowo oferty. Takie rozwiązanie wciąż cieszy się sporą popularnością, chociaż aktualnie chętniej szukamy ubezpieczeń przez Internet, co stanowi ogromną oszczędność czasu. Punkty ubezpieczeniowe są w końcu otwarte jedynie w wybranych godzinach, podczas gdy Internet nigdy nie śpi. To dobre rozwiązanie dla osób pracujących do późna lub cierpiących na deficyt czasu.

Internetowe rankingi ubezpieczeniowe

Poszukiwanie ubezpieczenia OC w Internecie daje klientom wiele możliwości. Jedną z nich stanowią rankingi ubezpieczeniowe. Warto na ich podstawie dokonać rynkowego rozeznania, pod warunkiem że zestawienie przygotowywali prawdziwi eksperci, a nie ma ono przede wszystkim charakteru reklamowego. Należy jednak pamiętać, że składka za ubezpieczenie OC jest wyliczana indywidualnie dla każdego kierowcy, a każde towarzystwo stosuje w tym celu inny system. Wbrew idei przyświecającej rankingom nie istnieje zatem uniwersalnie najlepsza oferta. Pewną wadą rankingów ubezpieczeniowych jest również fakt, że szybko tracą one na aktualności, podczas gdy na rynku ciągle pojawiają się kolejne korzystne oferty. Każdy miesiąc przynosi znaczne wahania w cenach ubezpieczeń.

Kalkulatory ubezpieczeniowe

- Reklama -

Takich wad pozbawione jest sprawdzone narzędzie w postaci internetowej porównywarki ubezpieczeniowej – na przykład KioskPolis.pl. Kalkulator OC działa na dokładnie takich samych zasadach jak stacjonarny agent ubezpieczeniowy, z tym że propozycje ubezpieczycieli są dostępne online, co stanowi wygodę z punktu widzenia klienta. Korzystanie z porównywarki rozpoczynamy od wypełnienia formularza dostępnego pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/.

W kolejnym kroku użytkownik przechodzi do zestawienia przygotowanych dla niego ofert. Jeżeli właściciela pojazdu nie interesują dodatki do ubezpieczenia OC, na przykład bezpośrednia likwidacja szkód, pakiet Assistance czy ubezpieczenie szyb, śmiało można kierować się przede wszystkim ceną polisy. Zakres ubezpieczenia OC jest bowiem identyczny w każdym towarzystwie. Na koniec wybrane ubezpieczenie można wygodnie kupić przez Internet.

Promocje i programy lojalnościowe

Zmiana ubezpieczyciela może okazać się bardzo atrakcyjna finansowo, jeżeli właściciel pojazdu skorzysta z aktualnej promocji. Niektórzy ubezpieczyciele tworzą programy lojalnościowe polegające na tym, że za polecenie kolejnego klienta, ubezpieczony otrzymuje atrakcyjny rabat. Dobrych ofert można również szukać we własnym banku – instytucje finansowe często współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, proponują swoim klientom zakup polisy na bardzo atrakcyjnych warunkach.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.