- Reklama -

Złóż wniosek o zwrot podatku

Do końca sierpnia rolnicy mogą składać wnioski o odzyskanie części pieniędzy wydanych na olej napędowy.

W tym roku utrzymane zostały stawki zwrotu producentom rolnym podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego. Rolnik może otrzymać zwrot w wysokości 86,00 zł na każdy hektar użytków rolnych.

- Reklama -

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT. W terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r.

Pieniądze wypłacane będą w termie 1-31 października 2018 r. w przypadku złożenia wniosku w sierpniu, gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

W przypadku współposiadania potrzebna jest zgoda pozostałych współposiadaczy na wniosku, natomiast w przypadku dzierżawy oświadczenie o dzierżawie działek.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.