Złoty powrót Huberta

Po dwóch latach treningu Hubert Chełchowski sensacyjnie wraca na pomosty Europy.

Hubert Chełchowski, jeden z najbardziej utalentowanych sztangistów w Polsce, wraca na pomosty ciężarowe i do czynnego uprawiania sportu wyczynowego. Pierwszym trenerem Huberta był Tomasz Pawlos, obecnie trenuje pod okiem Józefa Olekszyka.

W dniach 16-23 czerwca w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy Masters kobiet i mężczyzn. Brał w nich udział także Hubert. Dzięki wytężonej pracy, samozaparciu, a zwłaszcza pasji, Hubert miał okazję pierwszy raz w życiu stać na podium przy dźwiękach hymnu narodowego. Zdobył I miejsce w kategorii 85 kg w przedziale wiekowym 35-39 lat, uzyskując wynik 296 kg w dwuboju olimpijskim. Hubert osiągnął w rwaniu 136 kg i w podrzucie 160 kg, co dało złoty medal. Drugie miejsce zajął zawodnik z Francji Aubry Stephane, brązowy medal również zdobył zawodnik Francji Gauthier Sébastien.

W przygotowaniu formy naszego zawodnika pomagał jego pierwszy trener Józef Olekszyk. – Hubert ma niesamowity organizm i byłem ciekawy jak zniesie obciążenie treningowe po tak długiej przerwie, jest to ewenement i w dalszym ciągu z wielkim potencjałem zawodnik. Jeżeli będzie miał wsparcie wśród prawdziwych sponsorów sportowych, dla których mazurek Dąbrowskiego coś znaczy, to jeszcze nieraz zadziwi nas ten fantastyczny zawodnik – po powrocie do kraju powiedział trener Olekszyk.

Wyjazd wsparli dyrektor Banku Spółdzielczego, Henryk Wybranowski oraz w największym stopniu rodzina Huberta, zwłaszcza brat Krzysztof, który zajął się całą organizacją wyjazdu.