Złoty medal dla dziewcząt z ONZ-etu w wojewódzkiej licealiadzie

21 kwietnia 2022 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał wojewódzkiej licealiady w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zakwalifikowała się do zawodów po wcześniejszym zwycięstwie na szczeblu rejonowym.

W trudnych warunkach atmosferycznych, w rywalizacji na poziomie województwa, w pięknym stylu licealistki zdobyły złoty medal i awansowały tym samym do Ogólnopolskich Drużynowych Biegów Przełajowych, które odbędą się 10 maja 2022 roku w Aleksandrowie Łódzkim. W zawodach startowało 8 drużyn z sześciu rejonów.

I LO im. ONZ reprezentowały uczennice: Karolina Guska, Oliwia Leleń, Marlena Tyszko, Natalia Metner, Zuzanna Chołyst, Jagoda Zań i Judyta Lipian.

W Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych III miejsce w biegu na 1000 m zajęła Karolina Guska, natomiast na IV miejscu w biegu na 1400 m uplasował się Marcin Kusz. Opiekunem drużyny jest nauczyciel Izabela Skakuj.