- Reklama -

Złota medalistka na spotkaniu w SP nr 1

Podwójna medalistka olimpijska Małgorzata Hołub-Kowalik spotkała się z biłgorajską młodzieżą. W miłej atmosferze odpowiadała uczniom na pytania związane z jej życiem, jednocześnie zachęcając do aktywności sportowej.

2 września na długo zapisze się w historii sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Tego dnia lekkoatletka olimpijska Małgorzata Hołub-Kowalik poprowadziła spotkanie dla dzieci i młodzieży.

– Sądzę, że jest to jedno z największych wydarzeń sportowych w historii szkoły. Ta wizyta świeżo upieczonej podwójnej medalistki olimpijskiej w sztafecie cztery razy czterysta metrów pozwoliła pobudzić ducha sportowego w uczniach naszej szkoły – mówi Marian Kurzyna, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. – Jako lekkoatleta, który uprawiał ten sport w szkole średniej, wiem, że dystans cztery razy czterysta metrów jest bardzo wyczerpujący i trudny. Jego kocówkę zawodnik często biegnie na bezdechu, a po zawodach kilka minut dochodzi do siebie, zanim organizm wróci do równowagi. Stąd większy szacunek dla Małgosi za to, co ona w sporcie robi – podziwia.

Małgorzata Hołub-Kowalik to mistrzyni olimpijska z 2020 roku w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów oraz wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4 × 400 metrów.

- Reklama -

– Czuje się bardzo dobrze jako autorytet sportowy podczas dzisiejszego spotkania z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Staram się odpowiadać na wszystkie pytania, jakie młodzież kierowała do mnie. Wiem, że troszkę się zawsze stresują, ale staram się pokazać, że takie osoby jak ja są bardzo podobne do nich, żeby nie było tego dystansu, opowiadam jak wygląda życie sportowca na takim poziomie. Zawsze jest dużo energii i uśmiechów od dzieci i to jest bardzo miłe — opowiada Małgorzata Hołub-Kowalik, medalistka olimpijska.

Lekkoatletka odpowiadała na przeróżne pytania związane ze sportem oraz jej życiem, które zadawali uczniowie szkoły. Spotkanie pozwoliło zmotywować młodzież do aktywności sportowej.

– Dla naszej usportowionej młodzieży przyjazd takiej osoby jest bardzo ważny, ma to wymierne korzyści. Dzięki temu każdy układa swoje plany i marzenia, i może też chciałby iść tą drogą jak pani Małgosia i też mieć swój ulubiony sport wraz z konkurencją, podczas której będzie mógł rywalizować o najwyższe miejsca – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Nasza szkoła jest wszechstronna. Realizujemy wszystkie te dyscypliny sportu, które są do realizacji we współzawodnictwie szkolnym. Dzięki temu przed pandemią byliśmy najlepszą szkołą we współzawodnictwie sportowym w województwie lubelskim – dodaje Marian Kurzyna, dyrektor szkoły.

~Michał Kuliński

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.