Moto Tech

- Reklama -

Żłobek będzie gotowy na czas

Pierwszy żłobek samorządowy w Józefowie powinien być gotowy na czas. Wszystkie przetargi, związane z przygotowanej nowej placówki są rozstrzygnięte, część umów już jest realizowana, a większość pieniędzy na ten cel Gmina Józefów pozyskała z Unii Europejskiej.

„Kajtek” powinien przyjąć pierwszych gości 1 września. Najpilniejsza jest adaptacja części przedszkola, w której żłobek będzie miał swoją siedzibę. Na potrzeby maluchów trzeba m.in. wymienić okna i drzwi, wyremontować łazienkę i dostosować ją do potrzeb dzieci, odnowić parkiet, a także poprawić część tarasu.

Oprócz prac remontowo-budowlanych gmina kupi wyposażenie żłobka oraz przygotuje zewnętrzny plac gier i zabaw. – Umowy z wszystkimi wykonawcami są już podpisane. Mamy również część wyposażenia, które będzie dostarczane systematycznie w najbliższych tygodniach. Czasu nie jest dużo, ale „Kajtek” powinien być gotowy od września – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura.

- Reklama -

Adaptacja pomieszczeń dla małych dzieci będzie kosztować 83 tysiące złotych, a kolejne 220 tysięcy gmina przeznaczy na wyposażenie.

„Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy”, bo tak będzie się nazywać żłobek, powstanie dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego, skąd gmina otrzyma do 95 procent kosztów netto. Znajdzie się w nim miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie 7 opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki przez dwa lata. Potem prowadzenie żłobka w całości przejmie na siebie samorząd.

– „Kajtek” powstanie w części miejscowego przedszkola, ale by nie zmniejszać możliwości lokalowych tej placówki, chcemy dostosować na potrzeby oddziału przedszkolnego dotychczasową szatnię. Z kolei na jej potrzeby będzie dostosowane jedno z pomieszczeń w suterenie – dodaje burmistrz Dziura. Na to zadanie gmina wyda 52 tysiące złotych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.