Euroopieka baner główny

- Reklama -

Ziobro udzielił poparcia Romanowskiemu

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Biłgoraju, minister Zbigniew Ziobro udzielił poparcia doktorowi Marcinowi Romanowskiemu.

Siódemka Marcina Romanowskiego na liście Prawa i Sprawiedliwości to jest siódemka, która oddaje naturę pana ministra, bo on pracuje za siedmiu – powiedział minister Zbigniew Ziobro, rekomendując Marcina Romanowskiego, swojego najbliższego współpracownika podczas pobytu w Biłgoraju.

Wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski rozpoczął w Biłgoraju kampanię wyborczą do Sejmu. Wiceszef resortu sprawiedliwości jest „siódemką” na liście Prawa i Sprawiedliwości.

– Na siódemce jest człowiek, do którego mam ogromny szacunek – tak Zbigniew Ziobro jednym zdaniem opisał Marcina Romanowskiego. – Bardzo się cieszę, że jestem w Biłgoraju, miejscu, z którym jest związany mój przyjaciel Marcin Romanowski. Jeśli państwo zaufacie panu ministrowi Romanowskiemu i zdecydujecie się oddać na niego głos, to będzie wykonywał kawał dobrej roboty dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego i Zamojszczyzny. Z pełnym przekonaniem polecam jego kandydaturę i proszę o oddanie na niego głosu – dodał minister sprawiedliwości.

Dr Marcin Romanowski od wielu lat odwiedza Roztocze i Zamojszczyznę. Tu, jak podkreśla, ładuje akumulatory do wytężonej pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zamieszkał w Biłgoraju i tutaj zamierza otworzyć główną siedzibę swojego biura poselskiego.  – Biłgoraj jest mi bliski w sposób szczególny. Uważam, że Biłgorajszczyzna i Zamojszczyzna to jedne z najpiękniejszych regionów w Polsce, gdzie żyją wspaniali, otwarci i życzliwi ludzie. Widzę też, jak wiele jest tu jeszcze do zrobienia, jak wiele jest potrzeb i problemów trapiących mieszkańców tego regionu – podkreśla Marcin Romanowski. – Bardzo poważnie podchodzę do misji powierzonej mi przez ministra Zbigniewa Ziobro oraz Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim poważnie traktuję mieszkańców powiatu biłgorajskiego, Zamojszczyzny oraz moje zobowiązanie wobec tego regionu – dodaje. Wśród pierwszych problemów, które wymienia pan minister, jest sytuacja biłgorajskiego szpitala.

Foto: Michał Sobaszek

– Z przykrością patrzę na trwającą już prawie 10 lat nieporadność władz samorządowych. W szpitalu jest nie tylko duży niedobór specjalistów z dziedzin takich jak endokrynologia, gastrologia, reumatologia, dermatologia, laryngologia, ale przede wszystkim brakuje niezbędnego sprzętu. Mieszkańcy nie chcą leczyć się w biłgorajskim szpitalu i zmuszeni sytuacją „uciekają” do sąsiednich placówek – wskazał Marcin Romanowski.

Minister powiedział, że w zamojskiej prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie biłgorajskiego szpitala w związku z podejrzeniem zdefraudowania funduszu pracowniczego. Od sierpnia tego roku Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim prowadzi działania w związku z podejrzeniem przywłaszczenia sprzętu medycznego i zabrania go ze szpitala biłgorajskiego. Romanowski podkreślił, że już zwrócił się z prośbą o objęcie tych spraw nadzorem prokuratury nadrzędnej. Minister Ziobro zdecydowanie zadeklarował, że sprawy dotyczące biłgorajskiego szpitala zostaną objęte jego osobistym nadzorem.

- Reklama -

Romanowski omówił także swój program wyborczy dla powiatu biłgorajskiego. Podkreślił, jak ważne są dla niego sprawy rolników i wspieranie ich działalności.

– Ja sam pochodzę z rodziny rolniczej, wiem, jak ciężka to praca. Wiem, ile problemów ma polski rolnik, jak trudno jest osiągnąć opłacalność w rolnictwie. Tutejsi rolnicy zwrócili mi już uwagę na kłopoty związane z dopłatami do tytoniu, ze zbytem owoców miękkich, opłacalnością uprawy zbóż, a przede wszystkim na konkurencję ze strony Ukrainy. Będę wspierał naszych rolników, rolników tej ziemi w obronie ich interesów i życia na dobrym poziomie – przekonywał wiceminister.

Marcin Romanowski zaznaczył ponadto, że docierają do niego liczne sygnały na temat problemów natury prawnej, z jakimi zmagają się mieszkańcy regionu. Brakuje też miejsc pracy dla dobrze wykształconych absolwentów województwa lubelskiego. Dlatego nowe sądowe centrum informatyczne, które powstaje w Zamościu, zapewni powstawanie miejsc pracy dla mieszkańców Zamojszczyzny i powiatu biłgorajskiego. Marcin Romanowski włożył wiele pracy w to, aby centrum to powstało właśnie na Zamojszczyźnie, udało mu się też przekonać do tego pomysłu ministra Zbigniewa Ziobro.

– Głównym argumentem przemawiającym za tą lokalizacją była duża liczba młodych ludzi, posiadających odpowiednie, techniczne wykształcenie. Właśnie takich osób będziemy szukać do nowej instytucji – uzasadniał na konferencji prasowej minister sprawiedliwości.

Centrum będzie obsługiwane przez pracowników z wyższym technicznym wykształceniem. Będzie to informatyczna baza systemów dla sądownictwa. Zajmie się monitorowaniem, wspieraniem i bezpieczeństwem danych dla sądów. Ma też czuwać nad bezpieczeństwem usług cyfrowych przedsiębiorców. – Od 4 lat uczestniczę w wielkim zadaniu naprawy państwa. Obecnie jako wiceminister nadzoruję informatyzację wymiaru sprawiedliwości i wiem, że sprawne działanie sądów zależy od sprawnie działających w nich nowych technologii. W nowej instytucji znajdzie pracę 100 operatorów systemów i informatyków z naszego regionu, liczę na to, że w dużej mierze z Biłgoraja – zapewnia dr Marcin Romanowski.

Marcin Romanowski jest doktorem nauk prawnych, w latach 2016-2019 był dyrektorem Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości ds. Informatyzacji i Cyberbezpieczeństwa oraz ds. Funduszu Sprawiedliwości (2018-2019), ekspertem tzw. komisji w sprawie Rywina (2003-2004) i współautorem raportu przygotowanego przez tę komisję, a w latach 2005-2007 oraz 2015-2019 doradcą ministra sprawiedliwości.

zdjęcia: Michał Sobaszek 

W najbliższych wyborach Marcin Romanowski kandyduje do Sejmu RP z miejsca nr 7 na liście PiS.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.