Ziobro udzielił poparcia Romanowskiemu

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Biłgoraju, minister Zbigniew Ziobro udzielił poparcia doktorowi Marcinowi Romanowskiemu.

Siódemka Marcina Romanowskiego na liście Prawa i Sprawiedliwości to jest siódemka, która oddaje naturę pana ministra, bo on pracuje za siedmiu – powiedział minister Zbigniew Ziobro, rekomendując Marcina Romanowskiego, swojego najbliższego współpracownika podczas pobytu w Biłgoraju.

Wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski rozpoczął w Biłgoraju kampanię wyborczą do Sejmu. Wiceszef resortu sprawiedliwości jest „siódemką” na liście Prawa i Sprawiedliwości.

– Na siódemce jest człowiek, do którego mam ogromny szacunek – tak Zbigniew Ziobro jednym zdaniem opisał Marcina Romanowskiego. – Bardzo się cieszę, że jestem w Biłgoraju, miejscu, z którym jest związany mój przyjaciel Marcin Romanowski. Jeśli państwo zaufacie panu ministrowi Romanowskiemu i zdecydujecie się oddać na niego głos, to będzie wykonywał kawał dobrej roboty dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego i Zamojszczyzny. Z pełnym przekonaniem polecam jego kandydaturę i proszę o oddanie na niego głosu – dodał minister sprawiedliwości.

Dr Marcin Romanowski od wielu lat odwiedza Roztocze i Zamojszczyznę. Tu, jak podkreśla, ładuje akumulatory do wytężonej pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zamieszkał w Biłgoraju i tutaj zamierza otworzyć główną siedzibę swojego biura poselskiego.  – Biłgoraj jest mi bliski w sposób szczególny. Uważam, że Biłgorajszczyzna i Zamojszczyzna to jedne z najpiękniejszych regionów w Polsce, gdzie żyją wspaniali, otwarci i życzliwi ludzie. Widzę też, jak wiele jest tu jeszcze do zrobienia, jak wiele jest potrzeb i problemów trapiących mieszkańców tego regionu – podkreśla Marcin Romanowski. – Bardzo poważnie podchodzę do misji powierzonej mi przez ministra Zbigniewa Ziobro oraz Prawo i Sprawiedliwość, ale przede wszystkim poważnie traktuję mieszkańców powiatu biłgorajskiego, Zamojszczyzny oraz moje zobowiązanie wobec tego regionu – dodaje. Wśród pierwszych problemów, które wymienia pan minister, jest sytuacja biłgorajskiego szpitala.

Foto: Michał Sobaszek

– Z przykrością patrzę na trwającą już prawie 10 lat nieporadność władz samorządowych. W szpitalu jest nie tylko duży niedobór specjalistów z dziedzin takich jak endokrynologia, gastrologia, reumatologia, dermatologia, laryngologia, ale przede wszystkim brakuje niezbędnego sprzętu. Mieszkańcy nie chcą leczyć się w biłgorajskim szpitalu i zmuszeni sytuacją „uciekają” do sąsiednich placówek – wskazał Marcin Romanowski.

Minister powiedział, że w zamojskiej prokuraturze toczy się postępowanie w sprawie biłgorajskiego szpitala w związku z podejrzeniem zdefraudowania funduszu pracowniczego. Od sierpnia tego roku Prokuratura Rejonowa w Janowie Lubelskim prowadzi działania w związku z podejrzeniem przywłaszczenia sprzętu medycznego i zabrania go ze szpitala biłgorajskiego. Romanowski podkreślił, że już zwrócił się z prośbą o objęcie tych spraw nadzorem prokuratury nadrzędnej. Minister Ziobro zdecydowanie zadeklarował, że sprawy dotyczące biłgorajskiego szpitala zostaną objęte jego osobistym nadzorem.

Romanowski omówił także swój program wyborczy dla powiatu biłgorajskiego. Podkreślił, jak ważne są dla niego sprawy rolników i wspieranie ich działalności.

– Ja sam pochodzę z rodziny rolniczej, wiem, jak ciężka to praca. Wiem, ile problemów ma polski rolnik, jak trudno jest osiągnąć opłacalność w rolnictwie. Tutejsi rolnicy zwrócili mi już uwagę na kłopoty związane z dopłatami do tytoniu, ze zbytem owoców miękkich, opłacalnością uprawy zbóż, a przede wszystkim na konkurencję ze strony Ukrainy. Będę wspierał naszych rolników, rolników tej ziemi w obronie ich interesów i życia na dobrym poziomie – przekonywał wiceminister.

Marcin Romanowski zaznaczył ponadto, że docierają do niego liczne sygnały na temat problemów natury prawnej, z jakimi zmagają się mieszkańcy regionu. Brakuje też miejsc pracy dla dobrze wykształconych absolwentów województwa lubelskiego. Dlatego nowe sądowe centrum informatyczne, które powstaje w Zamościu, zapewni powstawanie miejsc pracy dla mieszkańców Zamojszczyzny i powiatu biłgorajskiego. Marcin Romanowski włożył wiele pracy w to, aby centrum to powstało właśnie na Zamojszczyźnie, udało mu się też przekonać do tego pomysłu ministra Zbigniewa Ziobro.

– Głównym argumentem przemawiającym za tą lokalizacją była duża liczba młodych ludzi, posiadających odpowiednie, techniczne wykształcenie. Właśnie takich osób będziemy szukać do nowej instytucji – uzasadniał na konferencji prasowej minister sprawiedliwości.

Centrum będzie obsługiwane przez pracowników z wyższym technicznym wykształceniem. Będzie to informatyczna baza systemów dla sądownictwa. Zajmie się monitorowaniem, wspieraniem i bezpieczeństwem danych dla sądów. Ma też czuwać nad bezpieczeństwem usług cyfrowych przedsiębiorców. – Od 4 lat uczestniczę w wielkim zadaniu naprawy państwa. Obecnie jako wiceminister nadzoruję informatyzację wymiaru sprawiedliwości i wiem, że sprawne działanie sądów zależy od sprawnie działających w nich nowych technologii. W nowej instytucji znajdzie pracę 100 operatorów systemów i informatyków z naszego regionu, liczę na to, że w dużej mierze z Biłgoraja – zapewnia dr Marcin Romanowski.

Marcin Romanowski jest doktorem nauk prawnych, w latach 2016-2019 był dyrektorem Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, pełnomocnikiem Ministra Sprawiedliwości ds. Informatyzacji i Cyberbezpieczeństwa oraz ds. Funduszu Sprawiedliwości (2018-2019), ekspertem tzw. komisji w sprawie Rywina (2003-2004) i współautorem raportu przygotowanego przez tę komisję, a w latach 2005-2007 oraz 2015-2019 doradcą ministra sprawiedliwości.

zdjęcia: Michał Sobaszek 

W najbliższych wyborach Marcin Romanowski kandyduje do Sejmu RP z miejsca nr 7 na liście PiS.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.