- Reklama -

Zignorował zakaz wjazdu. Okazało się, że wsiadł za kierownicę, pomimo wypitych promili

Odpowiedzialność karna i bardzo wysoka grzywna grozi 29-latkowi z gminy Goraj, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem. Mężczyzna zlekceważył zakaz wjazdu. Okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę ponieważ posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju.

Wczoraj około godziny 19.40 policjanci z Posterunku Policji we Frampolu zauważyli kierującego samochodem marki Volkswagen, który zlekceważył znak zakazu wjazdu umieszczony na jednej ze stacji paliw w gminie Goraj. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli w miejscowości Zastawie okazało się, że za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Goraj.

- Reklama -

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowca ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalsze kierowanie samochodem i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 29 latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz bardzo wysoka grzywna.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.