- Reklama -

- Reklama -

„Ziarenka Maryi” z Chmielka wyśpiewały nagrodę

W przesłuchaniach wzięło udział 30 zespołów, a wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W niedzielę 7 sierpnia odbył się XXV Festiwal Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym.

- Reklama -

Uroczystość rozpoczęła się  Eucharystią w Sanktuarium św. Stanisława BM w Górecku Kościelnym, która odprawiona została w intencji uczestników i organizatorów. Mszy świętej przewodniczył biskup Marian Rojek. Zdjęcia z Festiwalu do obejrzenia tutaj:https://gazetabilgoraj.pl/trwa-xxv-festiwal-piesni-maryjnej-w-gorecku-koscielnym-zdjecia/

– Śpiew to potrzeba własnego serca i chęć wypowiedzenia tęsknot osobistego ducha. Co się dzieje, kiedy my śpiewamy, chociażby  podczas mszy świętej?  Dlaczego to robimy? Po co śpiewamy? Dzieło to podejmujemy zawsze na bożą chwałę. Także wtedy, gdy wykonujemy pieśni Maryjne, ich ostateczny sens uwielbienia ukierunkowany jest na Boga Ojca. Niektórzy uczestnicy czynią to już po raz 25,  a więc jest to konkretny Jubileusz  – mówił Biskup Rojek podczas homilii.

Podczas Festiwalu przesłuchano 30 zespołów.  Przygotowane atrakcje umilały przybyłym czas. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały ciasta i inne przysmaki, były stragany, lokalne produkty. W loterii z nagrodami zbierano pieniądze na remont ołtarza w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym. Zwieńczeniem Festiwalu był koncert zespołu „Brathanki”.
Podczas wydarzenia wielokrotnie wspominano śp. księdza Tadeusza Sochana – pomysłodawcę i wieloletniego organizatora Festiwalu, który zmarł 12 kwietnia 2022 roku.

- Reklama -

(…)

Tylko w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej” opinie mieszkańców i gości na temat Festiwalu, wypowiedzi organizatorów oraz zespołów biorących udział w wydarzeniu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.