- Reklama -

- Reklama -

Zgłoś swojego Ambasadora

 

Tytuły „Ambasadora” przyznawane są wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jego granicami. Do tej pory województwo lubelskie uhonorowało tym tytułem 43 osoby, firmy i instytucje, wśród których są m.in. Budka Suflera, Beata Kozidrak, Uzdrowisko Nałęczów, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, Kabaret Ani Mru Mru czy dęblińska Szkoła Orląt. Jest także biłgorajski akcent. W 2010 roku Ambasadorem Województwa Lubelskiego została spółka BRW, największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz.

- Reklama -

Tytuł „Ambasadora” przyznany zostanie osobie, instytucji oraz firmie, która w ostatnim czasie wniosła istotny wkład w promocję Regionu Lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Laureaci wyłonieni zostaną przez Kapitułę, której przewodniczy Marszałek Województwa Lubelskiego.  

Prawo zgłaszania kandydatur mają: jednostki samorządów terytorialnych (także rady gmin, miast i powiatów), organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Laureatów wyłania kapituła, w skład której wchodzą: przewodniczący Sejmiku, marszałek oraz członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego, redaktorzy naczelni lubelskich mediów.

Kandydatów można zgłosić do 8 kwietnia, wypełniając formularz i uzasadniając swój wybór. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.