- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

„Jarzębina” z Bukowej wystąpiła w Teatrze Polskim w Warszawie

Szczególne wyróżnienie spotkało Zespół śpiewaczo-obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej, który po ogólnopolskim sukcesie odniesionym podczas Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie otrzymał nominację na „Finał-finałów”, tj. VIII Festiwal Wiejskich Teatrów ZWYKI 2021.

- Reklama -

Na zaproszenie Towarzystwa Kultury Teatralnej 4 najlepsze teatry obrzędowe z całej Polski zaprezentowały swoje spektakle w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

mr-1000x200px

Festiwal miał charakter dwudniowego wydarzenia, odbywającego się w dniach 27-28 listopada, a na program składał się Dzień Pracy i Dzień Wesela.

W sobotę Dzień Pracy widowiskiem „U łubiarza”, wg scenariusz Marii Jargieło, rozpoczął Zespół śpiewaczo-obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej i Zespół „Narwianie” z Dobrzyniewa Dużego ze spektaklem „Len”. W niedzielę w Dzień Wesela zaprezentował się Zespół „Lipniczanie” ze spektaklem „Wesele Jaśka i Maryśki” i Zespół „Sonina” z „Weselem sonińskim”.

Licznie zgromadzoną publiczność i uczestników Festiwalu ZWYKI 2021 powitali Andrzej Seweryn, dyrektor Teatru Polskiego, i prof. Lech Śliwonik, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej. Wydarzenie poprowadził prof. Jan Zdziarski, a kierownictwo artystyczne festiwalu wraz z opieką merytoryczną zespołów obrzędowych objął prof. Edward Wojtaszek.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.