Moto Tech

- Reklama -

Zespół z Babic najlepszy (ZDJĘCIA)

Regulamin zobowiązywał wykonawców do prezentacji przynajmniej jednego utworu o charakterze tradycyjnym, nawiązującym do rodzimej kultury i obrzędów. Jury w składzie:Andrzej Sar – specjalista d/s kultury ludowej w Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie – przewodniczący, Anna Przekaza – instruktor muzyki w Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju, Aleksander Belina – muzyk, ks. Andrzej Wąsek – wikariusz parafii Obsza, Ewa Maciocha – przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przy Radzie Powiatu w Biłgoraju. 

Wysłuchało osiem podmiotów wykonawczych i po niełatwej naradzie postanowiło przyznać nagrodę Zespołowi Śpiewaczemu KGW z Babic z przewodniczącą Grażyną Kaproń. Podczas obrad komisji publiczność zabawiał żywiołowym śpiewem Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. 

- Reklama -

Niedzielne wydarzenie dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń wszystkim zebranym osobom poprzez wspólne kolędowanie i spotkanie karnawałowe przygotowane przez KGW w Obszy we współpracy z GOKiem. Warte podkreślenia jest to, że podczas konkursu po raz pierwszy zaprezentował się nowopowstały Klub Seniora z Woli Obszańskiej. 

Tak więc oprócz siedmiu znanych już i niezwykle aktywnych Kół Gospodyń Wiejskich działających w Gminie Obsza rozpoczęła działalność kolejna sympatyczna grupa, która być może nie raz pozytywnie zaskoczy swoją aktywnością.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.