- Reklama -

Zespół „Orlików” OSiR-u Biłgoraj najlepszy w województwie!

 

Po wygraniu eliminacji w Tomaszowie Lubelskim nasza drużyna zagrała w finale wojewódzkim. W turnieju zagrało 6 drużyn. Grano systemem każdy z każdym, a awans do kolejnego etapu rywalizacji uzyskiwała tylko jedna drużyna. Tak, więc zadanie było bardzo trudne.

W pierwszym spotkaniu nasi piłkarze pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:1 (gole: Michał Wachowicz x2, Kacper Zarczuk). W drugim meczu OSiR rozbił Motor Lublin wygrywając 3:0 (Szymon Sobaszek x2, Kacper Zarczuk). W trzecim bardzo emocjonującym meczu nasz zespół okazał się lepszy od gospodarzy Avii Świdnik wygrywając 2:1 (Michał Wachowicz x2) a zwycięska bramka padła na 10 sekund przed końcem meczu. Następne spotkanie z drużyną AP TOP 54 Biała Podlaska zakończyło się wynikiem remisowym 0:0. W ostatnim spotkaniu piłkarze naszej szkółki pokonali 1:0 BKS Lublin (bramkę z rzutu wolnego zdobył Szymon Sobaszek).  – Turniej miał bardzo wysoki i wyrównany poziom, a nasi chłopcy zagrali bardzo dobre zawody. Po drugim zwycięstwie nad Motorem Lublin, chłopcy nabrali wiatru w żagle i uwierzyli, że można powalczyć o awans. No i się udało, nie przegraliśmy żadnego spotkania i ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce.  – podsumował trener biłgorajskiego zespołu Artur Parzych.

Warto dodać, że najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Szymon Sobaszek z OSiR-u Biłgoraj.

Skład OSiR Biłgoraj – Adam Stawarski, Kacper Małyszek, Szymon Kominek, Kewin Kurzyna, Kacper Zarczuk, Krystian Piętak, Michał Wachowicz, Szymon Sobaszek, Szymon Madej, Mateusz Typko. Trener: Artur Parzych. Kierownik drużyny: Mirosław Piętak.

Rozgrywki finałowe, które organizowane są przez PZPN odbędą się w połowie lutego w Warszawie. Zagra w nich 16 zwycięzców rozgrywek eliminacyjnych w tym OSiR Biłgoraj jako Reprezentant Województwa Lubelskiego.  – Należy pogratulować chłopcom za osiągniecie tak wysokiego wyniku i to właśnie oni będą reprezentować nasze województwo w Finale Ogólnopolskim. Jest to jedno z największych osiągnięć, jeżeli chodzi o biłgorajską dziecięcą piłkę nożną. Słowa podziękowania należą się też trenerowi Arturowi Parzychowi, za czas, który poświęca oraz za pracę, jaką wykonuje z tą grupą. Na koniec dziękujemy rodzicom chłopców za wsparcie i aby dalsza współpraca układała się jak najlepiej. – dodał Grzegorz Kominek kierownik OSiR.

Podopiecznym trenera Artura Parzycha serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.