- Reklama -

Zespół Lubo z Ukrainy zagrał dla Hedwiżyńskiej publiczności

15 stycznia w Hedwiżynie miał miejsce XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Imprezę uświetnił występ zespołu „Lubo” z Ukrainy. Zagraniczni artyści zachwycili zgromadzoną publiczność.

Zespół „Lubo” przyjechał do nas z powiatu Rożyszcze na Ukrainie. Na scenie działa już od 10 lat, a niedzielny występ nie był pierwszym występem w Polsce. Zespół koncertował m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Lublinie, Krakowie, Krynicy czy Łodzi.Kierownikiem zespołu jest Serhi Gorbacz, który jednocześnie pełni funkcję dyrektora Domu Kultury w Rożyszczach: – Do gminy Biłgoraj przyjechaliśmy po raz pierwszy na zaproszenie wójta gminy Biłgoraj i dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Mam nadzieję, że nawiązana współpraca będzie się rozwijała, a dzisiejszy występ nie będzie ostatnim występem przed tą publicznością.

- Reklama -

Występ podczas gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Hedwiżynie nie jest jedyną formą współpracy, jaką gmina Biłgoraj podejmuje z zaprzyjaźnionym powiatem Rożyszcze oraz położoną w jego obrębie Radą Wiejską Kopaczówka. Wspólnie z ukraińskim partnerem w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020 gmina Biłgoraj złożyła 3 projekty dotyczące ochrony środowiska, rozwoju turystyki oraz poprawy dostępności do usług socjalnych. Złożone projekty czekają na ocenę i przyznanie

dofinansowania na ich realizację. W ramach projektów planujemy takie działania jak budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Smólsko Duże, Smólsko Małe, Brodziaki, Edwardów wraz z budową kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Kopaczówce, budowę Zagrody Bukowskiej i trasy rowerowej od Soli do Bukowej, budowę Centrum Kultury Polsko-Ukraińskiej w Kopaczówce i trasy rowerowej prowadzącej przez gminę Kopaczówka oraz budowę środowiskowego domu samopomocy społecznej w Dylach i domu pomocy społecznej w Kopaczówce – informuje Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj.

W niedzielę, 15 stycznia, artyści z zespołu „Lubo” zaprezentowali przepiękne ukraińskie kolędy, złożyli wszystkim noworoczne życzenia oraz zaprosili do wspólnego śpiewania dobrze znanych polsko-ukraińskich utworów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.