- Reklama -

Zebranie Rady Osiedla Śródmieście

 

 

 

24 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj odbyło się zebranie Rady Osiedla Śródmieście. Sprawozdanie z działalności rady przedstawił Sebastian Adamczuk. – Przedmiotem posiedzeń rady był sprawy związane z planowanymi działaniami inwestycyjnymi władz miasta, sprawy bezpieczeństwa i estetyki osiedla, a także kwestie związane z procedurą zgłaszania wniosków – mówił przewodniczący. 

Rada Osiedla na 2017 rok do budżetu miasta zgłosiła takie działania jak: remont i modernizacja ul. 3 Maja wraz z parkiem na przeciw kościoła Wniebowzięcia NMP i wykonaniem miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, budowa łącznika między ul. Długą a 400-lecia (przedłużenie ul. Popiełuszki), remont i modernizacja ul. Dąbrowskiego, remont ulic wokół Urzędu miasta i rewitalizacja parku za Urzędem Miasta wraz z wyznaczeniem miejsc parkingowych, remont urządzeń zabawowych w Skwerze Saskim i parki koło kościółka, wykonanie placu zabaw za Cechem Rzemiosł Różnych, rozwiązanie problemów ptasich gniazd na Skwerze Saskim, montaż tablic ogłoszeniowych oraz montaż monitoringu. 

- Reklama -

Rada Osiedla wraz z Osiedlem Nadstawna złożyła wniosek do budżetu obywatelskiego na wybudowanie miejsca przyjaznego dzieciom, rodzicom i seniorom. Wniosek uzyskał poparcie mieszkańców. – Inwestycja jednak zostanie wykonana za blokami na ul. Nadstawnej. 

Rada Osiedla z zadowoleniem przyjęła informację o przystąpieniu do opracowania planu rewitalizacji Miasta. Gdy uda się pozyskać dofinansowanie, inwestycja będzie realizowana. Wówczas zmieni się wygląd Rynku. 

Dodatkowo Rada Osiedla prosi, aby władze miasta podjęły rozmowy z funkcjonariuszami policji o częstsze kontrole prędkości w obrębie ul. T. Kościuszki, Zamojska, Długa. Nagminnie na tych ulicach w porze wieczorowej łamane są przepisy ruchu drogowego. Stwarza to realne zagrożenie dla mieszkańców. 

Rada Osiedla docenia i zauważa i dziękuje władzom miasta za wykonywane inwestycje. Nadal liczą na remont ul 3 Maja oraz ulic wokół Urzędu Miasta.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.