- Reklama -

Zebranie Rady Osiedla “Różnówka”

Dziś odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Różnówka. Mieszkańcy zapoznali się z pracą Rady. Przedstawili również swoje uwagi i sugestie co do problemów Osiedla.

Sprawozdanie przedstawiła Anna Blacha, przewodnicząca. Mówiła, że w ciągu roku zebrania Rady Osiedla odbywały się w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej Nr 4. Podczas posiedzeń, Rada Osiedla zajmowała się sprawami bieżącymi, w tym m. in. wyrażeniem opinii w przedmiocie nadania nazw ulic czy opinii punktów sprzedaży alkoholu. Jednym ze stałych zadań, w które angażuje się Rada Osiedla Różnówka, jest organizacja wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 4 i parafią p.w. Chrystusa Króla w Biłgoraju, “Parafiady” promującej Osiedle i Szkołę Podstawową Nr 4.

Przewodnicząca przytoczyła również zadania, jakie proponowała Rada do budżetu miasta Biłgoraja. Było ich 23. Zaliczyć do nich można modernizacje i budowę dróg, budowę placu zabaw czy zamontowanie progów zwalniających.
– Analizując działalność władz Miasta Biłgoraj w 2019 roku, rada Osiedla Różnówka podkreśla, że we wskazanym okresie w naszym Osiedlu wykonano kilka oczekiwanych przez mieszkańców – mówiła Anna Blacha. Do tych inwestycji zaliczyć należy m.in. przygotowanie do realizacji zadania budowy ulic Parkowej, Sokołowskiego i Korczaka, wykonanie miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Wesołej. Ważne dla mieszkańców było również wykonanie nowego oświetlenia w ulicy Polnej na odcinku od ulicy Zielonej do ulicy Korczaka oraz wykonanie oświetlenia w ulicy Magnoliowej. – Mimo tych inwestycji wiele ważnych zadań, od wielu lat oczekuje na swoją realizację. Najbardziej palącym problemem pozostają regularnie powtarzane we wniosku do budżetu – drogi gruntowe w zachodniej części naszego Osiedla – mówiła przewodnicząca.

- Reklama -

Podczas spotkania nurtującym tematem było park Nowakowskiego. Mieszkańcy zauważali, że jest to miejsce spotkań hałasującej młodzieży. Mówiono również o budowie dróg osiedlowych. Poruszano również temat związany z monitoringiem miasta oraz realizowanych obecnie inwestycjach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.