- Reklama -

Zebranie Rady Osiedla Nadstawna

27 kwietnia odbyło się zebranie Rady Osiedla Nadstawna. W spotkaniu uczestniczyły władze miasta z wiceburmistrzem Michałem Decem na czele. Licznie przybyli również mieszkańcy.
Sprawozdanie z działalności przedstawiła Krystyna Różaniecka, przewodnicząca Osiedla. – Działalność Rady Osiedla oparta jest na zgłaszanych wnioskach i uwagach przez mieszkańców Osiedla. Wypracowane wnioski na posiedzeniach Rady są przesyłane do realizacji burmistrzowi lub zgłaszane na spotkaniach Przewodniczących Rad z burmistrzem – mówiła Krystyna Różaniecka. Wyjaśniła również jak przestawia się realizacja wniosków. Zrealizowana została nowa nawierzchnia na drodze wewnętrznej przy bloku 12, 24, 26, 28 i 30, wybudowano platformę dla osób niepełnosprawnych w budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz chodnik i schody przy bloku nr 62. Zlikwidowano również kontener na odzież używaną przy ul. Wacek Wasilewskiej, zamontowano lampę oświetleniową na korcie tenisowym. Na terenie osiedla stanęły też kosze na śmieci. Przewodnicząca zaznaczyła, że dużym sukcesem dla społeczności osiedla było uzyskanie poparcia 2 612 mieszkańców w głosowaniu na wniosek zgłoszony do budżetu obywatelskiego. Projekt "Łączymy pokolenia – siłownia dla dzieci i dorosłych" będzie już w tym roku realizowany.
Rada Osiedla zwróciła się do burmistrza z prośbą o nasadzenie krzewów na wszystkich pasach zieleni przy ul. Nadstawnej. – Chcemy, żeby nasza ulica była kolorowa, a w ten sposób zlikwiduje się zniszczone trawniki przez parkowane samochody, powbijane kołki drewniane. Burmistrz pozytywnie ustosunkował się do naszej prośby. Wniosek bardzo pozytywnie określiła również dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych i wyraziła zgodę na inwestycję – wyjaśniła. Tak więc powstał projekt rewitalizacji ul. Nadstawnej. – Myślę, że w przyszłości mieć najpiękniejszą, kolorową ulice w mieście – dodała.
Przewodnicząca mówiła również o niezrealizowanych inwestycjach. Zaliczyć do nich należy: wybudowanie zatoki parkingowej na 20 miejsc przy ul. Nadstawnej, nowy chodnik wzdłuż bloku 7 i 9 przy ul. Nadstawnej, wymianę słupów oświetleniowych przy ul. Nadstawnej, zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Nadstawna i Lubelska, zamontowanie progu spowalniającego na ul. Berka Joselewicza, ustawienie znaku informacyjnego "Miasteczka na Szlaku Kultur", umieszczenie nazwy tablicy "ul. Berka Joselewicza".
Przewodnicząca dziękowała wszystkim za dobrą współpracę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.