- Reklama -

Zebrania Rady Osiedla Śródmieście

Mieszkańcy osiedla Śródmieście spotkali się 20 marca. Sprawozdanie przedstawił Sebastian Abramczuk, jej przewodniczący. Podkreślił, że Rada i Zarząd Osiedla spotykał się w zależności od potrzeb. Przedmiotem posiedzeń były sprawy bieżące dotyczące Osiedla, a szczególnie kwestie związane z infrastrukturą w Osiedlu, planowanymi działaniami inwestycyjnymi władz Biłgoraja, sprawy bezpieczeństwa i estetyki Osiedla, a także kwestie związane z procedurą zgłaszania wniosków i uchwaleniem budżetu Miasta Biłgoraj na 2018 rok.

Rada osiedla składała również wnioski do budżetu na rok 2017 i 2018 rok. Ze złożonych zrealizowana była przebudowa ulicy Dąbrowskiego wraz z wykonaniem chodników i miejsc parkingowych oraz remont urządzeń zabawowych w parku obok kościoła p.w. św. Jerzego. Rada wnioskowała również o wykonanie rewitalizacji Placu Wolności wraz z przylegającymi ulicami (3 Maja, łącznik pomiędzy ul.Długą, a Aleją 400-lecia czy przedłużenie u. Popiełuszki). Radni wnioskowali również montaż monitoringu, zagospodarowanie placu przy dworcu PKS i remont ulicy Pocztowej. – Rada Osiedla "Śródmieście" z zadowoleniem przyjęła informacje o zabiegach władz Biłgoraja w doprowadzeniu do rewitalizacji centrum Miasta. Wiemy także, iż w 2018 roku będzie realizowany nasz wniosek – przebudowa ulicy 3 Maja. Rozpoczęły się także prace związane z remontem ul. Pocztowej i wykonaniem parkingu przy drogowcu PKS, co zmieni obraz i funkcjonalność tej części naszego Osiedla – mówił przewodniczący.

Przewodniczący podkreślił, że wyremontowano m.in. ulice Dąbrowskiego. Powstały tam nowe chodniki i miejsca parkingowe. – Liczymy, ze remont ulicy 3 Maja będzie kompleksowy wraz z parkingami, czekamy na realizację modernizacji ulic wokół Urzędu Miasta wraz z chodnikami i zagospodarowaniem miejsc parkingowych – mówił.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.