- Reklama -

Ze “stołka” na “stołek”

Marian Tokarski, były starosta biłgorajski, został wybrany na przewodniczącego Komisji Zdrowia, Rolnictwa i Bezpieczeństwa Rady Powiatu. Ma to związek z roszadami, jakie zaszły w styczniu we władzach Rady Powiatu. Dotychczasowy przewodniczący Rady Powiatu został wybrany na starostę. Jego miejsce zastąpił Piotr Majcher, dotychczasowy przewodniczący komisji.

- Reklama -

Marian Tokarski zrezygnował z pełnionej funkcji w styczniu. Przeszedł, jak podkreślał, na zasłużoną emeryturę. Nie oznacza to jednak, że będzie on miał mniej w portfelu. Nadal pozostaje mu dieta radnego Rady Powiatu oraz dodatkowe 200 zł za pełnienie funkcji przewodniczącego komisji. Na “pożegnanie” na jego konto również wpłynęła niemała kwota. Ponad 15 tys. zł otrzymał jako ekwiwalent za zaległy urlop. Mało tego. Była również odprawa emerytalna w wysokości  – bagatela – blisko 54 tys. zł. 

Marian Tokarski starostą biłgorajskim został w 2010 roku. Funkcję tę piastował przez 7 lat. W tym czasie jego roczne wynagrodzenie z tytułu zatrudnienia wynosiło ponad 100 tys. zł. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, tylko w 2016 roku zarobił ponad 133 tys. zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.