- Reklama -

- Reklama -

Darmowe prawo jazdy kat. B lub C+E, kurs księgowego oraz inne

Sprawdź, czy możesz skorzystać z oferty bezpłatnych kursów finansowanych ze środków unijnych. Uprawnienia, o których mowa, dotyczą uzyskania darmowych kwalifikacji w zawodach: kierowca kat C, samodzielna księgowa/y wraz z prawem jazdy kat. B, samodzielny księgowy, kucharz/pomoc kucharza oraz krawcowa/y.

Aby zakwalifikować się do projektu i skorzystać z bezpłatnego kursu, należy spełnić łącznie kilka warunków:-

- Reklama -

  • mieć powyżej 30 lat
  • nie pracować/nie uczyć się dziennie
  • zamieszkiwać na terenie powiatu janowskiego (Janów Lubelski i okoliczne gminy należące do powiatu janowskiego bez konieczności zameldowania)

Osoba, która spełni te wymagania, może ukończyć profesjonalny kurs, który potrwa ok. 1 miesiąca (190 godzin szkoleniowych). W trakcie kursu uczestnikowi będą przysługiwać również materiały szkoleniowe, posiłek (obiad) oraz stypendium szkoleniowe w wysokości ok. 1300 zł plus, ponadto zwrot kosztu dojazdu z miejsca zamieszkania na szkolenie.

Uczestnik projektu nabędzie nowe kwalifikacje potwierdzone certyfikowanym egzaminem. Dodatkowo po szkoleniu każda osoba odbędzie płatny 3-miesięczny staż, za który otrzyma 1450 zł miesięcznie.
Z kursów mogą skorzystać również osoby z wyższym wykształceniem, mile widziane są osoby z niskimi kwalifikacjami oraz osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub te, które ukończyły 50. rok życia.
Rekrutacja trwa, skorzystać może każdy zainteresowany, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Środki na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szczegółowych informacji udziela Marta Lewicka, koordynator projektu „Powiat janowski. Aktywizowany!” pod numerem tel. 793 195 885. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godz 8.00-16.00.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Hb mówi

    Taka i jak zwykle zamiast powiat Biłgoraj to inny… Ciekawe kiedy u nas takie szkolenia? Czyżby kasy zabrakło jak się daje na jedno stanowisko X razy staże żeby tylko pracodawca miał pracownika za pół darmo?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.