Zderzyły się dwa pojazdy

Do wypadku doszło około godz. 9.00 rano na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i drogi prowadzącej do Moszczanicy. Jak się okazało, zderzyły się dwa samochody – auto osobowe i bus. – Na miejscu okazało się, że 52-latek kierując osobową dacią podczas wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo drogą z pierwszeństwem 62-latkowi, który kierował ciężarowym iveco – relacjonuje sierż. sztab.Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. 

– Doszło do zderzenia bocznego pojazdów, w wyniku którego kierowca dacii uderzył w znak drogowy i zjechał do przydrożnego rowu. Jak ustalili policjanci kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został przewieziony do szpitala. Mężczyzna nie doznał groźnych obrażeń – dodaje.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, policja, pogotowie i straż pożarna.  Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem, poszkodowanego przekazano pod opiekę lekarzy.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie również przed sądem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.