- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zderzenie przy budynku starostwa

W piątkowy wieczór na jednym ze skrzyżowań w Biłgoraju doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

- Reklama -

5 lutego około godziny 19 w Biłgoraju na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Generała Sikorskiego oraz ul. Generała Komorowskiego (przy budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen oraz Audi.

– Z ustaleń funkcjonariuszy policji, znajdujących się na miejscu wynika, że 25 – letni kierowca samochodu osobowego marki audi, nie ustąpił pierwszeństwa 22 – letniej kierującej volkswagenem – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowy biłgorajskiej policji.  

Obaj kierujący wjechali na skrzyżowanie na zielonym świetle. Kierujący audi, chcąc skręcić w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa, kierującej volkswagenem, wskutek czego doszło do kolizji. Sprawca kolizji, został ukarany mandatem karnym.


Tylko zielone światło pozwala przejechać przez skrzyżowanie legalnie i w miarę bezpiecznie. Gdy zapali się żółte światło, możemy jechać dalej tylko wtedy, gdy znajdujemy się blisko sygnalizatora lub panujące na drodze warunki są na tyle trudne, że zatrzymanie wymagało od nas ostrego hamowania. Zbyt późne opuszczenie skrzyżowania grozi kolizją z autami, które mają już zielone światło, lub potrąceniem pieszego.

Nie jest prawdą, że tylko policjanci, widzący przejazd na czerwonym świetle mogą wlepić nam mandat. Film z momentu przejazdu samochodu na czerwonym świetle wysyłany jest z kamer do centrali, razem z dokładnymi danymi, takimi jak numery tablic rejestracyjnych czy czas wjechania na skrzyżowanie od momentu zapalenia się czerwonego światła. Za taki czyn (nie biorąc pod uwagę spowodowania kolizji) grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł oraz 6 punktami karnymi.

- Reklama -

Migający na żółto sygnalizator drogowy oznacza, że może on być czasowo wyłączony lub zepsuty. Należy stosować się wtedy do znaków drogowych, lub funkcjonariusza policji, kierującego ruchem.

§ 98 ust. 6 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z  dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych mówi, że:

Migający lub stały sygnał żółty umieszczony na przeszkodzie albo migający sygnał żółty nadawany przez sygnalizator ostrzegają o występującym niebezpieczeństwie lub utrudnieniu ruchu oraz nakazują zachowanie szczególnej ostrożności.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach jest często wyłączana późną nocą i wtedy też miga sygnał żółty. W tej sytuacji również należy zachować szczególną ostrożność i stosować się do znaków drogowych.

WM

- Reklama -

5 Komentarze
 1. John mówi

  Na srodku tego skrzyzowania powinien byc namalowany kwadrat romb by dac kierowcy orietacje gdzie sie znajduje i zmniejsza do minimum ryzyko kolizji gdy skreca w lewo.Jest to duze skrzyzowanie ale jest tez troche nieczytelne.

 2. Rycho Rysiński mówi

  Co nie zmienia faktu Artur, że publikowana jest informacja nieprawdziwa. Wprowadzająca czytelników w błąd… 🙁

 3. artur mówi

  Co nie zmienia faktu gabriela że dużo kierowców na biłgorajskich skrzyżowaniach świetlnych jedzie na czerwonym świetle.
  Montowanie kamer wychwytujących takie łamanie przepisów i każdemu po 500 powinno skutecznie nauczyć rozumu.

 4. Gabriela mówi

  Żadnego czerwonego światła nie było!! Jeśli nie macie prawdziwych informacji- nie publikujcie bo wprowadzacie ludzi w błąd 😉

 5. Gabriela mówi

  Najpierw zbierzcie prawdziwe informacje a dopiero później publikujcie. Nie było żadnego czerwonego swiatla 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.