- Reklama -

- Reklama -

Zbiórka dla biłgorajskich ratowników

Dzisiaj na portalu zrzutka.pl ogłoszona została zbiórka pieniężna, która na celu ma wsparcie ratowników medycznych pracujących w biłgorajskim szpitalu. Pieniądze z tej zbiórki przeznaczone zostaną na zakup środków ochrony indywidualnej. Dla najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem, czyli ratowników medycznych, na portalu zrzutka.pl są już zebrane pierwsze pieniądze.

- Reklama -

– Chrońmy ich, aby oni mogli chronić nas! Z takim apelem zwracamy się do wszystkich mieszkańców powiatu razem i do każdego z osobna – piszą do NOWej Gazety Biłgorajskiej organizatorzy tego przedsięwzięcia.

Po konsultacji z biłgorajskimi ratownikami ustalona została lista potrzebnych, niezbędnych rzeczy, które zakupione zostaną za zebrane pieniądze. Są nimi: maski, kombinezony, przyłbice, środki do dezynfekcji, rękawice i inne. Inicjatywa powstała na prośby ludzi, którzy chcieliby wesprzeć taką akcję.

Aby wpłacić kliknij tutaj 

 

 

– Wystarczy tutaj wpłacić 1 zł, kto ile może, wystarczy niewielka kwota, by poczuć się kimś wyjątkowym, solidarnym ze wszystkimi narażającymi życie. Warto mieć poczucie, że maska, kombinezon kupiony za własną wpłatę pomoże ratownikom, aby się nie zaraził, a nawet nie stracił życia. Wierzymy, że ludzie z całej Polski, a szczególnie z powiatu biłgorajskiego potrafią się w takich chwilach zjednoczyć – apelują organizatorzy zbiórki.

– Powiat liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców, a ratowników mamy niewielu. Walka z epidemią jest dla nich arcytrudna. Pokażmy, że w czasach pandemii koronawirusa możemy i chcemy pomóc, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny. My możemy liczyć na ratowników, więc pokażmy również, że oni mogą polegać na nas. Wiemy, że znajdzie się dużo ludzi dobrej woli… – dodają.

 

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Anna mówi

  dlaszpitali@siepomaga.pl czy osoby zajmujace sie organizacja pomocy dla szpitala niech zglosza szpital do SIEPOMAGA.PL to realna pomoc dla szpitli ktora juz ma miejsce

 2. Paweł mówi

  Inicjatywa bardzo dobra. Tylko żal , że trzeba robić prywatne zbiórki na rzeczy które powinny być zapewnione przez państwo. Ja się pytam gdzie do cholery idą nasze podatki?!! Płaci się co miesiąc i to nie małe pieniądze, drugie tyle zabierają w innych podatkach typu vat przy każdych zakupach, a takie ważne instytucje jak szpitale nie mają kasy ani sprzętu? Na tvp mają 2 miliardy? Na to żeby Duda sobie jezdzil za pieniądze podatników i wydawał kase na plakaty i kampanie mają? Do dupy z takim rządem. Dalej głosujcie na tych komuchów bo wam obiecują gruszki na wierzbie. Przejrzyjcie w koncu na oczy i glosujcie na kogoś innego typu Krzysztof Bosak, wyrzućmy tą całą hołotę na zbity pysk bo nas tak urządzą że naprawde się nie pozbieramy

 3. yarek mówi

  W tym samym czasie inni wpłacaja na https://pomagam.pl/tronismafipa

 4. ola mówi

  to jakiś absurd. ratownicy dostają pizzę za darmo. obiady też . nie wyścibiają nosa z izby przyjęc . odzieży ochronnej też nie kupują tylko otrzymują z magazynu szpitalnego.

 5. Myślący mówi

  I przy okazji kasę na paliwo dla wojska żeby skarb państwa nie był obciążany bo nasi ratownicy boją się mierzyć temperature pacjentom, a wojskowi są niesmiertleni czy jak ze im nic nie grozi?

 6. Marta mówi

  https://zrzutka.pl/vknpt7 tutaj zbieramy również pieniądze na posiłki dla naszych służb ratunkowych 🙂

 7. Marta mówi

  zbieramy rowniez : https://zrzutka.pl/vknpt7

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.