kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Już po raz kolejny młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyła się w ogólnopolskie obchody XX Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiega pod hasłem "Totus Tuus!".

- Reklama -

Poniżej 10 zdjęć: 

toyota Yaris

Wolontariusze, w dniu 15 października, prowadzili na ulicach Biłgoraja kwestę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dzieło Nowego Tysiąclecia to inicjatywa bardzo bliska naszym sercom i naszym wartościom z wielu powodów. Oczywiście jest to „żywy pomnik Jana Pawła II” czyli Patrona naszej szkoły, a wiec postaci, która jest dla nas wzorem postępowania, szczególnie kiedy wychowujemy kolejne pokolenia. Chcemy przybliżyć naszym uczniom postać Jana Pawła II i pokazać, że to był papież, który troszczył się o każdego człowieka, niezależnie od pochodzenia, zasobności majątkowej czy wyznania. Staramy się naszym uczniom pokazać, że przez to dajemy też wyraz naszej wiary, naszego chrześcijaństwa i tego, że dając siebie drugiemu człowiekowi, pokazujemy im Pana Boga. My, jako szkoła, cieszymy się, że już od wielu lat w tym dziele uczestniczymy – zaznaczała Maria Oleszek, wicedyrektor szkoły.


Pierwszy raz wzięłam udział w takiej zbiórce i muszę przyznać, że jest to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Na pewno pokazałam poprzez to, że chcę zrobić coś dobrego dla innych i pokazać, że nie wstydzę się swojej wiary, a także pomóc tym, którzy chcą się uczyć, ale nie mają na to funduszy. Poza tym, jesteśmy uczniami Katolickiego Liceum, którego patronem jest św. Jan Paweł II, dlatego nie wyobrażam sobie nie wziąć w niej udziału – podkreślała jedna z wolontariuszek Wiktoria Kulasza.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Uczniowie posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości. Warto dodać, iż z pomocy fundacji skorzystało już kilka tysięcy młodych ludzi, którzy są często nazywani „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II.

/tekst i foto: KLO Biłgoraj/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.