- Reklama -

- Reklama -

Zbiórka krwi – tym razem nagrano challenge (film)

W czwartkowe przedpołudnie 18 czerwca po raz kolejny chętni mieszkańcy Biłgoraja i okolic mogli podzielić się z osobami chorymi tym, co najcenniejsze, czyli swoja krwią.

– Dziś zarejestrowało się 23 potencjalnych dawców krwi, natomiast oddało ją 16 osób. Łącznie podczas dzisiejszej zbiórki zebrano ok. 7 litrów krwi – podsumowuje Edward Kurzyna, kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju. 

 

Podczas dzisiejszej zbiórki krwi przy ul. 3 Maja członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy biłgorajskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nagrali swój challenge.

- Reklama -

– Aby zachęcić inne kluby do honorowego oddawania krwi włączamy się do ogólnopolskiej akcji # challenge pomagam, która polega na zobowiązaniu się do dalszego systematycznego oddawania krwi oraz wzniesieniu toastu szklanką barszczu – mówi Piotr Małysza, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Biłgoraju.

Do dalszej akcji nominowani przez biłgorajskich krwiodawców zostali dziś krwiodawcy z Majdanu Starego, Tomaszowa Lubelskiego oraz Centrum Krwiodawstwa w Lublinie.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.