- Reklama -

Zbiórka dla seniorów

Koce, pościel, dresy, piżamy, ręczniki, mydła, szampony, nożyczki do paznokci, chusteczki nawilżane, kremy na odparzenia, śliniaki w rolce, kubeczki z ustnikami lub słomkami, ale i żywność – te i inne potrzebne rzeczy trafiły do podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tarnogrodzie. Zbiórkę darów udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu grupy osób nieobojętnych na los seniorów.

„Jest takie powiedzenie, że starość się Panu Bogu nie udała… Nikt z nas nie wie, jak potoczy się jego los. Nie każdemu będzie dane, by dożyć sędziwego wieku w zdrowiu i w otoczeniu kochającej rodziny. Ale tym, którzy dzisiaj tego szczęścia nie mają, możemy pomóc” – tak o zbiórce napisali inicjatorzy akcji.

Zaczęło się od pomysłu Mileny PopowiczElżbiety Łukasik, społeczniczki z Biłgoraja, która dowiedziała się o potrzebach seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tarnogrodzie. – Pomóżmy starszym osobom przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Tarnogrodzie, sprawmy, by ich codzienność stała się lepsza, a przez to – ich życie łatwiejsze. Może nawet na ich twarzach dzięki nam pojawią się uśmiechy? – napisała swoim w apelu.

Zbiórka dla seniorów trwała od 28 stycznia do 2 lutego. Zbierano koce, pościel, dresy, piżamy, ręczniki, mydła, szampony, nożyczki do paznokci, chusteczki nawilżane, kremy na odparzenia, śliniaki w rolce, kubeczki z ustnikami lub słomkami, ale i żywność czy przedmioty do zająć manualnych i gry planszowe. W zbiórkę włączył się także sklep Noszę Biustonosze w Biłgoraju i Studio Piękna w Tarnogrodzie, które udostępniły miejsce na zbierane dary.

Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zebrano wszystkie potrzebne rzeczy, a nawet więcej. Udało się także zgromadzić pieniądze na portalu zrzutka.pl, za które zakupiono pianki do mycia, chusteczki nawilżane, skarpetki, maszynki do golenia, owoce i jogurty. – Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, wszystkim darczyńcom za każdą przekazaną rzecz od mikrofalówki do gąbki do mycia, za udostępnienie lokali, dziękujemy za transport no i oczywiście dziękujemy wolontariuszom. Dzięki wam udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy dla seniorów. Gdyby nie wasze zaangażowanie i pomoc nie osiągnęlibyśmy tak ogromnego sukcesu. Dziękuję, że jesteście i zawsze można na was liczyć – wylicza organizatorka akcji Elżbieta Łukasik.

To wspaniałe, że są wśród nas osoby, które potrafią bezinteresownie działać, poświęcać swój czas i energię, aby życie kogoś w pobliżu stało się lepsze. My również dziękujemy!

 

Foto: Małgorzata Kostrubiec

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.