- Reklama -

Zbigniew Wasąg p.o. dyrektora ZUS

Znane jest już nazwisko dyrektora oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju. Został nim Zbigniew Wasąg, dotychczasowy dyrektor. Będzie on jednak pełniącym obowiązki dyrektora, a nowy konkurs zostanie ogłoszony wkrótce.

O stanowisko to ubiegali się również: Tadeusz Frączek z Huty Podgórnej, Michał Furlepa z Biłgoraja, Henryk Paska z Józefowa oraz Zbigniew Antoni Wasąg z Tereszpola-Zaorendy.

- Reklama -

Konkurs składał się z testu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, sprawdzianu kwalifikacji kierowniczych oraz z rozmowy z komisją rekrutacyjną i finalnie z prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W całym kraju wyłonionych zostało 30 dyrektorów oddziału. Na pozostałe 13 stanowisk powołani zostaną pełniący obowiązki, gdyż nie wyłoniono kandydatów, którzy spełnialiby stawiane przez zarząd Zakładu wymogi. Na takich warunkach został powołany Zbigniew Wasąg. Jak informuje ZUS, w oddziałach, w których stanowiska dyrektorskie obejmą pełniący obowiązki, zostanie ogłoszony konkurs.

Oficjalne powołanie z rąk prezes ZUS nowi dyrektorzy odbiorą 30 listopada w centrali Zakładu. Stanowiska obejmą zaś 1 grudnia.

Zbigniew Wasąg jest dyrektorem biłgorajskiego ZUS od kwietnia 2011 roku. W latach 2003-2011 pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, był m.in. kierownikiem i zastępcą kierownika biura powiatowego ARiMR. Wcześniej, przez jedną kadencję, pełnił funkcję wójta gminy Tereszpol.
Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnego Uniwersytetu Przyrodniczego). Na tej uczelni uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Ukończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania. Kontynuuje także działalność naukową, jest autorem wielu znaczących publikacji w kraju i za granicą w zakresie ekonomicznym, technicznym i społecznym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.