- Reklama -

Zbierali dla dzieci z Donbasu

 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zamchu bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Już w tym roku nauczyciele i uczniowie zaangażowali się w kilka zbiórek. Na początku października zbierali na rzecz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Pomogli także chorej Emilce z Oleszyc, zbierając na jej rehabilitację.

- Reklama -

W dniach 20-21 października 2016 r. w szkole odbyła się zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Donbasu, obszaru objętego wojną na Ukrainie. W szkole z programem artystycznym zaprezentował się także ukraiński zespół „Zburcz” z Tarnopola. 

  Zespół zaprezentował ukraińskie pieśni ludowe oraz oczarował nas wspaniałym tańcem gruzińskim i cygańskim. Członkowie zespołu koncertując, pomagają potrzebującym dzieciom ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu zgodnie mówią i uczniowie, i nauczyciele. Nasza szkoła czynnie włączyła się do tej akcji charytatywnej zbierając przybory szkolne. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli w jakikolwiek sposób tę szlachetną inicjatywę dodają.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.