- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Zbieracze runa muszą się zarejestrować. Grożą wysokie kary

Sanepid w Biłgoraju nie zapomniał o zbieraczach runa leśnego. Ci, którzy ruszą do lasów zbierać jagody czy poziomki, a później dostarczają je do punktów skupu, czy po prostu sprzedają innym, muszą to zgłosić i się zarejestrować. Przyłapani bez takiego dokumentu zapłacą nawet 5 tysięcy kary. Rejestracja jest bezpłatna.

- Reklama -

Zbieranie runa leśnego to w powiecie biłgorajskim bardzo popularny sposób, na podreperowanie domowego budżetu. Zbieraczy można spotkać tuż przy drogach i jest to widok dość powszechny.

Ale zanim pójdą do lasów, powinni to przeczytać. Bo łubianka jagód może być warta nawet … 5 tysięcy złotych. Tyle, że na minusie. Po co ta rejestracja?

Grzegorz Wróbel

-Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa tym, którzy jagody czy poziomki później kupują i jedzą, co kończy się – różnie – tłumaczy Sanepid.

 

 

fot: zdjęcie ilustracyjne (svensknaringsliv.se)

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Greg mówi

  zbierają karami na dobrobyt przyjaciół ze wschodu,przecież oni nie będą pracować za miskę ryżu

 2. u 🤣🤣 mówi

  Sanepid poczuł potrzebę bycia potrzebnym… Ps. jak wygląda trująca poziomka?

 3. Anonim mówi

  Szkoda że tak nie kontrolują produktów z Ukrainy np zboża technicznego, wszelakich owoców (malin, truskawek, porzeczki ), które już teraz skutecznie wypierają całkowicie nasze rodzinę produkty z rynku. Jak widać należy dbać o sąsiadów, a swoją gospodarkę trzeba zarznąć. Ciekawe czy posłowie z naszego coś zrobi z proponowanym cenami owoców dla rolników z naszego regiony, które będą poniżej kosztów produkcji czy np malina po 4 zł za kg.

 4. Krychu mówi

  Panami w UE są urzędnicy i chłop musi czuć pańską rękę na swoim karku.

 5. Ela z lasu mówi

  Pis-iory zaczynają nękać spokojnych ,pracowitych ludzi…….. , a będzie tylko coraz gorzej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.