- Reklama -

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Biszcza

Przez 4 godziny trwały niedzielne zawody wędkarskie w Biszczy. 25 zawodników rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Biszcza.

Zbiornik wodny Biszcza-Żary od początku swojego istnienia, czyli od dwunastu lat cieszy się ogromną popularnością, również jeśli chodzi o wędkarzy. 26 lipca na terenie biszczańskiego zalewu zostały zorganizowane zawody wędkarskie metodą gruntową o Puchar Wójta Gminy Biszcza.

– Zawody wędkarskie organizujemy regularnie trzy razy w roku. Mogą w nich uczestniczyć wędkarze, którzy wykupują u nas pozwolenia wędkarskie. W dzisiejszych zawodach wzięło udział 25 wędkarzy, co jest bardzo dobrym wynikiem – mówi Piotr Cichórz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy. – Łowisko zalew Biszcza-Żary jest otwarte dla wszystkich wędkarzy. Każdy może u nas wykupić pozwolenie. Koszty pozwolenia nie są duże. Aby łowić w Biszczy przez cały sezon trzeba zapłacić 200 zł, a żeby to robić jednodniowo 60 zł – dodaje.

- Reklama -

Łowienie ryb to cudowna pasja. Już niedługo w Biszczy ponownie będzie można usiąść nad wodą i powalczyć o nagrody. Jak mówią organizatorzy, na pewno kolejne zawody zostaną zorganizowane w sierpniu i wrześniu.

– W najbliższym czasie zorganizujemy nocne połowy suma, w tym roku od się już 4 tego typu zawody – podkreśla Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza. – Zbiornik wodny przyciąga nie tylko wędkarzy, ale również turystów. Jedni i drudzy aktywnie spędzają tutaj czas – dodaje włodarz.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.