- Reklama -

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka w Józefowie

 W niedzielne przedpołudnie w Józefowie w ruch poszły wędki, spławiki i podbieraki. Tego dnia nad miejscowym zalewem odbyły się zawodowy wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

4 czerwca br. nad zalewem wędkarskim w Józefowie odbyły się zawody w wędkarstwie spławikowym. Zawody rozpoczęły tuż przed południem nad zbiornikiem wodnym w Józefowie. Na start zgłosiła się rekordowa liczba młodych wędkarzy. Było ich aż 44.

Na wstępie organizatorzy złożyli życzenia wszystkim dzieciom. Życzyli dużo zdrowia i sukcesów w nauce, a na zawodach złowienia dużej ryby i przysłowiowego połamania wędki na rybie.

Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem zawodów, a następnie odbyło się losowanie stanowisk wędkarskich. Po zajęciu miejsc łowieckich na sygnał rozpoczęło się wędkowanie. Łowiono dokładnie dwie godziny. Następnie przyszedł czas na ważenie złowionych ryb. Sędziował Sławomir Rogowski. Gdy sędzia podliczał wyniki, dzieci i ich rodziny zaproszono na piknik. Były lody, popcorn, słodkie przekąski, a także kiełbaska z grilla. 

- Reklama -

Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. I miejsce zajęła Julia Harasiuk, II – Igor Harasiuk. To również zwycięzcy z poprzednich lat. III miejsce zajął Rafał Klimek. Tuż za podium znaleźli się: Mateusz Gaca, Paweł Wieczerzak, Dominik Tworzowski. 

Jednak tego dnia każde dziecko było zwycięzcą. Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe dyplomy i cenne prezenty, które z pewnością przydadzą się każdemu miłośnikowi wędkarstwa. Wśród nich był sprzęt wędkarski, książki, kalendarze, czapki, wędki, koszulki.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, bez których zawody nie mogłyby się odbyć. A byli nimi: Stowarzyszenie "Podaj Dłoń" z Józefowa, Wiesław Gmyz – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Dąb, Zbigniew Dzida – Zakład Piekarsko-Ciastkarski, Krzysztof Zaśko – firma ZINTECH, Mirosław Kozyra – Koło PWZ Łukowa, Fundacja "Wspierania Wędkarstwa Janox", Koło PZW Józefów – gospodarze zawodów oraz Mariusz Pastuszek – wypożyczalnia gokartów.

– Liczymy, że te zawody będą jedne z większych w naszym okręgu. Bardzo nas to cieszy – mówi Wiesław Wołoszyn, prezes Koła Wędkarskiego w Józefowie. Zachęca do rozpoczęcia swojej przygody z wędkarstwem i zapisywania się do kół wędkarskich.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.