- Reklama -

Zawody strzeleckie w Biszczy (Film)

Strzelectwo to piękna pasja, ucząca wielu ważnych nawyków oraz sprawiająca dużo przyjemności. W niedzielę odbyły się pierwsze zawody strzeleckie w gminie Biszcza od momentu powstania strzelnicy na jej terenie. W zawodach wzięło udział 21 osób.

9 sierpnia na tzw. „Pańskim” w Biszczy odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Biszcza. Pierwszy strzał oddano o godzinie 10, a następnie przez 3 godziny 21 osób rywalizowało o nagrody rzeczowe w postaci amunicji.

– Zawody o Puchar Wójta Gminy Biszcza są przeznaczone dla osób, które posiadają patent i licencję strzelecką – opowiada Marek Byczek, wiceprezes WKS Technik Zamość.

W konkurencjach dynamicznych zawodnicy oddają wiele jedno- lub kilkustrzałowych serii do celów papierowych, lub metalowych.

- Reklama -

– Są to zawody dynamiczne, w których uczestnicy biorą udział w trzech różnych konkurencjach z użyciem broni palnej, takiej jak pistolet i karabin centralnego zapłonu oraz strzelba gładkolufowa – dodaje wiceprezes WKS Technik.

W zawodach wygrywa ten, kto będzie miał najlepszy czas w strzelaniu oraz osiągnie największą ilość punktów. Dla trzech najlepszych strzelców przewidziana jest paczka amunicji.

Są to pierwsze zawody strzeleckie w Biszczy od momentu jej otwarcia, które odbyło się tydzień temu. Jak zapowiadają organizatorzy, już niedługo możemy spodziewać się kolejnych zawodów strzeleckich w Biszczy.

– Ponieważ ta strzelnica jest pod naszą opieką, raz na jakiś czas postanowiliśmy tu przyjechać i zorganizować zawody. W tym roku na pewno zorganizujemy kolejną edycję zawodów strzeleckich – opowiada Krzysztof Szymura prezes WKS Technik Zamość.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.