- Reklama -

Zawody Strongmanów

Zawody, które były częścią odbywającego się w Obszy AGRO-pikniku, odbyły się z inicjatywy Łukasza Lipki, pochodzącego z tej miejscowości Mistrza Europy w trójboju siłowym. Dzięki jego zabiegom w zawodach wystartowało ośmiu zawodników z całej Polski. 

Konkurencje, takie jak ciągnięcie 7-tonowego TIR-a, przenoszenie ciężarów czy toczenie opony, były bardzo widowiskowe i przyciągnęły rzesze kibiców. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach. Jedną z nich było przyciąganie TIR-a na odległość 18 metrów. Liczył się czas, w jakim zawodnicy wykonają to zadanie. Kolejna konkurencja to Yok, czyli przejście 20 metrów na czas z obciążeniem. Zawodnicy dźwigali blisko 340 kg. 

- Reklama -

Strongmani musieli zmierzyć się z 350-kilogramową oponą i wykonać sześć obrotów. W tej konkurencji także liczył się czas. Kolejna konkurencja to martwy ciąg (Car deadlift) na ilość powtórzeń na minutę. Strongmani zmierzyli się także w przenoszeniu 120-kilogramowych "walizek" jak najdalej. Konkurencja ta nazywana jest "spacer farmera". 

Najlepszy wynik (36 punktów) uzyskał Dariusz Błaszczyk. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Wrzesińskiemu. Na trzecim uplasował się Rafał Koczywąs (30 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Dąbrowski (28,5 pkt), Dariusz Nowosielski (22 pkt), Adam Pietrzyk (16,5 pkt), Mateusz Mroczek (14 pkt) i Beniamin Zabłocki (9 pkt).

Zawody były bardzo gorąco przyjęte przez publiczność w Obszy. Organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje zawodów. – Na pewno to nie ostatnia taka impreza. Wszystkim się bardzo podobało. Zawody przyciągnęły dużo ludzi, którzy wspierali i motywowali jeszcze bardziej zawodników do podjęcia walki z ciężarem – mówi Łukasz Lipka, organizator zawodów. – Osoby startujące były z różnych części Polski, niektórzy nawet mieli do przejechania po 600 km w jedną stronę, za co należy im podziękować, a tym bardziej za walkę i siłę, którą włożyli w całe te zawody – kontynuuje. – Wielkie podziękowania kieruję także do pana wójta Andrzeja Placka, pana sekretarza Grzegorza Wróbla oraz do pani kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy Bożeny Bednarczuk, którzy przyczynili się do zrealizowania tego pomysłu jak zorganizowanie zawodów strongman. Podziękowania należą się także prowadzącemu zawody Józkowi Tomaszewskiemu. Dziękuję za tak duże wsparcie  dodaje Łukasz Lipka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.