Moto Tech

- Reklama -

Zawody o Puchar Przewodniczącej

Już po raz ósmy Stowarzyszenie Wędkarskie "Sum" z Biszczy zorganizowało nad zbiornikiem wodnym Biszcza - Żary zawody o puchar Przewodniczącej Rady Gminy.

W niedziele (22 lipca) nad zbiornikiem wodny w Biszczy rozegrano zawody o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy. Wędkarze rywalizowali już po raz ósmy. Pomimo tego, że branie było słabe i nie udało się powtórzyć rekordów z lat poprzednich, humory uczestnikom dopisywały.

– W zawodach bierze udział blisko 40 osób i nie są to tylko członkowie nasze koła. Zawody są otwarte dla wszystkich, gdyż uznaliśmy, że taka formuła będzie najlepsza. Przyjeżdżają więc wędkarze z okolic Niska, Leżajska, Lubaczowa i Biłgoraja – mówi w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską prezes stowarzyszenia Krzysztof Myszak. – Chciałbym podziękować za wieloletnią współpracę pani przewodniczącej, gdyż jej udział bardzo podnosi rangę naszych zawodów, które cieszą się uznaniem u wędkarzy z okolicy. Nie ukrywam, że w podobnych zawodach w okolicy bierze udział 12 – 15 osób. U nas zawsze jest blisko 40 – 50 uczestników – dodaje.

- Reklama -

Zawody były rozegrane metodą gruntową, i chociaż branie nie było zbyt duże, to i tak rywalizacja była zacięta.  Brały głównie płocie, karasie, okonie, niektórzy złowili karpie. Po zsumowaniu wyników okazało się, że największym połowem wykazał się Wiktor Sołowiow i to do niego powędrowała główna nagroda (kupon o wartości 170 zł na zakupy w sklepie wędkarskim) i puchar. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Ziębicki. Trzecie miejsce zajął Ryszard Gut.
Kolejne zawody na tym zbiorniku wodnym zostaną rozegrane w sierpniu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.